Alexandra Húsková Samospráva

V Dúbravke ukončia kultúrne leto výstavou, koncertom a eurogulášom

Kultúrne leto v bratislavskej Dúbravke ukončia v piatok 28. augusta v amfiteátri na Valachovej ulici výstavou, guľášom a koncertom. Mestská časť Bratislava - Dúbravka sa tam s obyvateľmi rozlúči so svojím Kultúrnym letom, ktoré nové vedenie samosprávy po rokoch obnovilo v rekonštruovanom amfiteátri.

Ilustračný obrázok k článku V Dúbravke ukončia kultúrne leto výstavou, koncertom  a eurogulášom
Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie sa začne o 17. h a bude aj záverom denného umeleckého tábora, ktorý pod názvom ÚLET prebiehal cez prázdniny v Centre rodiny na Bazovského ulici.

Počas ôsmich týždňov sa do tajov umenia a remesiel zaučila stovka detí a nielen z Dúbravky. Vyskúšali si prácu s drevom, kožou, sklom, výrobu šperkov či divadelných postavičiek.

Tábor organizoval Miestny úrad Dúbravka v spolupráci s Centrom rodiny a Bratislavským samosprávnym krajom. Jeho vyhodnotenie a vernisáž pod holým nebom bude ukážkou zručnosti, čo deti vyrobili.

„Variť sa bude euroguláš. Jedna porcia bude za euro,“ prisľúbil Ľubo Navrátil, vedúci tábora aj Dúbravského múzea.

Záver bude patriť hudbe. O 18:00 hodine sa na pódiu predstaví speváčka Katarína Feldeková so svojou skupinou. Vstup na podujatie je voľný podobne ako na všetky predchádzajúce.

Počas leta sa v amfiteátri medzi panelákmi uskutočnili rôzne zábavné, divadelné a hudobné akcie pre deti i dospelých.

Medzi najúspešnejšie patrili koncerty českej skupiny Hop trop a bratislavského gitaristu a speváka Petra Luhu s priateľmi: Mariánom Jaslovským (saxofón, priečna flauta, midi inštrument AKAI EWI), Richardom Ciferským (banjo) a Andrejom Jenigom (basgitara).

Koncerty sa uskutočnili v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM