Krimi

V Devíne šarapatia zlodeji: Vykrádajú autá turistom aj miestnym

Vedenie samosprávy požiadavkou na posilnenie hliadok mestskej polície reagovalo na pribúdajúce sťažnosti najmä zahraničných turistov.

Ilustračný obrázok k článku V Devíne šarapatia zlodeji: Vykrádajú autá turistom aj miestnym
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk

Devín upozorňuje obyvateľov i návštevníkov na viaceré prípady vykrádania áut. Cenné veci zmizli nielen z uzamknutých zaparkovaných áut, páchatelia nepohrdli ani bicyklami z nosičov. Mestská časť už preto požiadala mestskú políciu o posilnenie hliadok.

Kamery v Devíne nemajú

„Obyvateľov Devína sme upozornili ‚internou‘ poštou, občanov upozornením na webe. Návštevníkov Devína inak ako oznamom na webe upozorniť nevieme,“ uviedla starostka Devína Ľubica Kolková. Samospráva preto apeluje na zvýšenú pozornosť a zdôrazňuje, aby si ľudia nenechávali osobné a cenné veci na viditeľných miestach v autách. „Verejné“ kamery totiž mestská časť nemá.

Vedenie samosprávy požiadavkou na posilnenie hliadok mestskej polície reagovalo na pribúdajúce sťažnosti najmä zahraničných turistov.

Koncom júla boli napríklad zo zamknutého vozidla zaparkovaného na parkovisku pod Hradom Devín ukradnuté dva notebooky a hotovosť, začiatkom júla, počas podujatia Rytieri na Devíne, bol iným zahraničným návštevníkom odcudzený bicykel z nosiča auta zaparkovaného na rohu Hradnej a Muránskej ulice. Presný počet prípadov však nie je známy.

„Dovoľujeme si požiadať o posilnenie hliadok mestskej polície na parkovisku pod Hradom Devín počas víkendov a náhodne počas týždňa,“ uvádza sa v upozornení, ktoré vedeniu mestskej časti adresovali z Múzea mesta Bratislavy (MMB) ako správcu národnej kultúrnej pamiatky Hradu Devín.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie