Aktualizované Krimi

VIDEO: V centre Bratislavy vyčíňali futbaloví fanúšikovia. Na mieste zasahovala polícia

Na Ventúrskej ulici v stredu večer vyčíňali futbaloví fanúšikovia. V centre sa dymilo a zneli odtiaľ výkriky.

Zdroj: Facebook

V centre Bratislavy v stredu večer vyčíňali futbaloví fanúšikovia. Dymilo sa a zneli výkriky.

Hromadná bitka

Na Ventúrskej ulici v Starom Meste sa strhla hromadná bitka, ktorá vypukla krátko po 21:00 hod. Podľa polície išlo o zahraničných futbalových fanúšikov. Ako uvádza polícia na sociálnej sieti, viac ako 80 aktérov bitky už zadržali. Na mieste zasahovali desiatky poriadkových jednotiek. Policajti v súčasnosti celý priebeh udalosti dokumentujú.

„Časť ulice je zdemolovaná, miesto je opáskované, sú tu policajní ťažkoodenci aj so psami,“ priblížil Bratislavčan, ktorý bol priamo na mieste zásahu. Na ulici stále zasahujú okrem polície aj hasiči a záchranári. „Viacero ľudí je zranených,“ doplnil svedok udalosti.

Podľa viacerých zdrojov sa pobili fanúšikovská družba Ajaxu Amsterdam a Cracovie Krakow s fanúšikmi bulharskej Levski Sofia. Bulharský klub hrá vo štvrtok Ružomberku, poľský zase v Dunajskej Strede.

Šport versus násilie

Bratislavský primátor Matúš Vallo označil výtržnosti za hrubý prejav neúcty voči mestu. „Nikdy nepochopím ľudí, ktorí spájajú šport, zábavu alebo relax s násilím a ničením všetkého, čo im príde do cesty. Nikdy. Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole. Ja nateraz vyjadrujem hlavne ľútosť nad zničeným majetkom a dúfam, že neprišlo k ujme na zdraví nevinných ľudí, ktorí si nič netušiac prišli užiť do mesta príjemný letný večer,“ reagoval Vallo.

Mesto teraz situáciu preveruje priamo na mieste. „V spolupráci so Starým Mestom tiež zabezpečujeme upratovanie, monitorovanie škôd a odstránenie následkov tejto bitky,“ doplnil Vallo.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: Facebook

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zásah polície na Ventúrskej ulici proti vyčíňajúcim futbalovým fanúšikom
18
Galéria
Zdroj: Facebook
Zdroj: Bratislava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM