Správy

V Bratislave sa spustilo nové referendum, ktorého cieľom je zvýšenie rozhodovania občanov o veciach verejných

V Bratislave včera rozbehli Petíciu za funkčné a záväzné referendum. Jej cieľom je prispieť k zvýšeniu možnosti občanov rozhodovať o veciach verejných.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave sa spustilo nové referendum, ktorého cieľom je zvýšenie rozhodovania občanov o veciach verejných
Zdroj: TASR

Ako poznamenal jeden z člen petičného výboru, poslanec NR SR Igor Hraško (OĽaNO), naozaj funkčným referendom sa dajú meniť zákony nastavené proti ľuďom v každej oblasti, riešiť ekonomický tlak na ľudí, úžerníctvo či exekúcie. "Sfunkčnené referendum bude nútiť poslancov robiť kvalitnejšie zákony, lebo ich občania budú môcť pomerne ľahko zrušiť,“ povedal v tejto súvislosti Hraško.

Pripomenul, že na sfunkčnenie referenda je potrebné naplniť štyri podmienky: Znížiť počet podpisov za petíciu, znížiť kvórum platnosti referenda, zaviesť záväznosť referenda a vytvoriť občiansky dozor propagácie.

Členmi petičného výboru sú okrem Hraška aj Alexandra Vrtochová, Monika Pirovits, Marek Baláž, Jozef Šolc a Igor Jurečka.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM