KAW Rôzne Správy

V Bratislave a okolí hrozivo svieti červený semafor: Žiaci TÝCHTO škôl sa musia učiť z domu

V karanténe je aj trieda známeho gymnázia v širšom centre Bratislavy.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave a okolí hrozivo svieti červený semafor: Žiaci TÝCHTO škôl sa musia učiť z domu
8
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Slovensko po prvý raz prekonalo tisícovú hranicu v počte nových prípadov nákazy za jediný deň. Celkovo evidujeme už 15 726 pozitívne testovaných ľudí. Počas stredy (7. 10.) bolo zistených 1 037 nových prípadov nákazy novým koronavírusom.

V Bratislave pribudlo 85 nových prípadov nákazy koronavírusom. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva. V celom Bratislavskom kraji sa infikovalo 107 ľudí.

Pozitívny výsledok testov malo v Bratislave 85 ľudí, v okrese Senec 12 a v Malackách 7 ľudí. Tri prípady zachytili v okrese Pezinok.

Do školy nepôjdu

„Posledné dni sa hromadia prípady, kedy sa COVID-19 potvrdil u osôb, ktoré napriek klinickým príznakom navštevovali pracoviská, školy či verejné priestranstvá a nákazu tak rozšírili ďalej,“ upozorňuje na sociálnej sieti Úrad verejného zdravotníctva SR.

Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava je zatvorená jedna trieda na Základnej umeleckej škole na Záhoráckej ulici v Malackách, nakoľko sa u žiačky navštevujúcej tanečný odbor potvrdil nový koronavírus.

Rovnako sa neučí v jednej triede na Gymnáziu na ulici 1.mája 8 v Malackách.

Jedna trieda je zatvorená aj na Spojenej škole Svätej rodiny na Gercenovej 10 v Petržalke a na Gymnáziu na Metodovej 2. V karanténe sú aj žiaci v Spoločnej nemecko – slovenskej škole a škôlke na Palisádach.

COVID-19 v Bratislavskom kraji ℹ️😷 Epidemiologické šetrenia pozitívnych prípadov pokračujú, nakoľko sme dnes zaznamenali...

Posted by Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl.m. on Wednesday, October 7, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie