Rôzne

Užite si Kráľovstvo husaciny aj bohatý hudobný program v obci Slovenský Grob

Poslednú augustovú sobotu budete aj svedkami ocenenia práce cechárskych majstrov pri príprave tradičného pečenia husaciny.

Ilustračný obrázok k článku Užite si Kráľovstvo husaciny aj bohatý hudobný program v obci Slovenský Grob
5
Galéria
Zdroj: TASR

Chrumkavá husacina, tradičné lokše, kapusta, skvelé víno, hudobné skupiny Lojzo, Funny Fellows, Funkiez či detské divadielko, to je len malý výber z ponuky, ktorú si pre vás pripravili organizátori už štvrtého ročníka podujatia Kráľovstvo husaciny.

Kráľovstvo husaciny

„Husacina je pre túto časť regiónu typická a vyhľadávaná a toto podujatie je toho dôkazom. Každoročne sa sem vracajú turisti a návštevníci z rôznych kútov Slovenska a nevynechávajú ho ani domáci obyvatelia, ktorí tak zistia, že husacinu si môžu vychutnávať počas celého roka, a nielen v jesennom období,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Poslednú augustovú sobotu budete aj svedkami ocenenia práce cechárskych majstrov pri príprave tradičného pečenia husaciny, kde im počas historického sprievodu bude kráľovským poslom preukázaná úcta k tomuto remeslu. V prevádzkach Cechu husacinárov bude tradične rozvoniavať výborná husacina, šťavnatá kapusta, tradičné lokše. Ochutnať môžete aj skvelé víno od regionálnych vinárov.

Hodujte!

Kráľovstvo husaciny sa otvára o 12. hodine, kedy je pripravené pre najmenších návštevníkov detské predstavenie – divadielko. Od 13:00 hod. zažijete swingovú zábavu v podaní Funny Fellows. Tak ako každý rok, ani tento nebude chýbať historický sprievod v dobových kostýmoch a slávnostné otvorenie o 14. hodine.

Pokračovať sa bude o 14:45 hod. energickým koktejlom bratislavského hudobného zoskupenia Pressburger Klezmer Band. Fanúšikovia hudby v spojení s humorom si prídu na svoje od 16. hodiny, kedy na kráľovskom pódiu vystúpi obľúbená slovenská skupina Lojzo.

Tú o 17:30 hod. vystrieda legendárna kapela Funkiez, ktorá prinesie funky náladu a skvelý repertoár. Sobotňajší hudobný program uzatvorí kapela Replay Band, s ktorou si vychutnáte súčasné, ale aj rokmi overené tanečné hity. Štartuje o 19:30 hod. a potrvá do 21:15 hod., kedy je pripravená Ohňová show. Kráľovská zábava sa uskutoční v centrálnej časti Slovenského Grobu pri známej soche kráľovskej husi. Súčasťou podujatia sú rôzne stánky, kde si návštevníci môžu vybrať zo širokej ponuky produktov od lokálnych producentov.

Auto nechajte doma

Do kráľovstva husaciny, ako aj späť, sa môžete odviesť autobusom spoločnosti Slovak Lines a. s.. Ten pôjde z Bratislavy z dvoch nástupných miest. Z autobusovej stanice Mlynské Nivy pôjde dovedna osemkrát s odchodmi o 11:19, 12:17, 14:17, 15:09, 16:09, 16:17, 17:07, 18:17. Zo Zlatých pieskov je naplánovaných zase jedenásť odchodov: o 12:36, 13:36, 14:36, 14:39, 15:36, 16:36, 16:39, 17:36, 18:36, 18:39, 19:41.

Podujatie Kráľovstvo husaciny sa uskutoční pri príležitosti XIX. ročníka Dňa otvorených dverí Cechu husacinárov v sobotu 31. augusta 2019 v obci Slovenský Grob. Organizátormi sú Bratislavský samosprávny kraj, Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, obec Slovenský Grob a Cech husacinárov v Slovenskom Grobe.

Bratislava24.sk informovala Lucia Forman, hovorkyňa BSK.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM