KAW Správy Samospráva

Úžasná správa z Kamzíka: Domčeky ekocentra sú už OTVORENÉ

Domčeky svojou architektúrou zapadajú do lesného prostredia. Čo sa v nich bude diať?

Ilustračný obrázok k článku Úžasná správa z Kamzíka: Domčeky ekocentra sú už OTVORENÉ
Zdroj: www.bratislavskykraj.sk

Ak je častým cieľom vašich výletov Kamzík, určite vám neuniklo, že sa tam v priebehu roka diali veľké veci. Kúsok od konečnej lanovky sa stavali domčeky, ktoré budú slúžiť na ekovýchovu.

Ekovýchova aj arborétum

Nové domčeky slávnostne otvorili minulý týždeň. Vzniklo v nich nové centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum. Informoval o to Bratislavský samosprávny kraj.

Od prvej myšlienky vytvorenia moderného, ale do prírody citlivo zasadeného ekocentra až po jeho realizáciu prešlo 10 rokov. Výsledok však určite poteší žiakov, študentov a učiteľov, pre ktorých sú prichystané kvalitné environmentálne vzdelávacie aktivity. Na svoje si príde aj verejnosť, pre ktorú sa tú budú konať rôzne informačno-náučné programy.

Mestské lesy majú dlhoročné dobré skúsenosti a najmä ohlasy z radov školských zariadení a veľkého záujmu verejnosti ohľadom programov týkajúcich sa starostlivosti o les, chovania včiel, spoznávania drevín, živočíchov a myšlienok podpory biodiverzity v dotyku vzácneho prírodného územia hlavného mesta,“ uviedol riaditeľ Mestských lesov Marek Páva.

V tesnej blízkosti ekocentra rastú aj zachované staré dreviny v rámci viac ako 100 ročného arboréta. Vytvárajú tak príťažlivý priestor, ktorý určite pritiahne mnohých Bratislavčanov.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM