Aktualizované Tomáš Stupavský Rôzne

Už sa to začína! Husté sneženie spôsobuje meškanie MHD

Pred desiatimi dňami zasiahla Bratislavu hustá snehová víchrica, ktorá spôsobila dopravný kolaps v celom meste. Dnes hrozí, že sa kalamita môže opäť zopakovať. Kvôli hustému sneženiu už začínajú meškať niektoré linky MHD.

Ilustračný obrázok k článku Už sa to začína! Husté sneženie spôsobuje meškanie MHD
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk

Perinbaba dnes opäť roztrhla svoju perinu nad hlavným mestom, čo sa začína postupne negatívne prejavovať na bratislavských cestách. Husté sneženie spôsobuje meškanie liniek MHD, ktoré môžu mať zdržanie od desiatich do 20 minút. Problémy sú najmä v kopcovitých terénoch a vodiči jazdia so zvýšenou opatrnosťou.

Od 9:40 do 10:45 bola Alexyho ulica nezjazdná, z tohto dôvodu bola linka č. 23 v tomto čase obojsmerne odklonená cez Harmincovu ulicu.

Sneženie a nepriaznivé poveternostné podmienky spôsobili výluku aj autobusovej linky č. 44 na Kolibu.

„Linka č. 147 z Hodžovho námestia na Búdkovú cestu, ktorá nepremáva z dôvodu nezjazdnosti komunikácií," informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

V prípade prímestských autobusových liniek zatiaľ výrazné zdržania nie sú. Povedala hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

V teréne je všetka technika

Na aktuálnu situáciu reagoval aj magistrát. O 9:05 bol vyhlásený celomestký posyp. „Cesty v súčasnosti odhŕňa 43 veľkých sypačov s pluhom a 11 menších sypačov s pluhom do štyroch ton. K dispozícii je aj jedna snežná fréza. V nasadení je všetkých 89 pracovníkov zimnej údržby," uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti A.R.K., ktorá vykonáva zimnú údržbu v Bratislave.

V rámci celomestského zásahu sa vykonáva pluhovanie v celom meste a likvidačný posyp, na ktorý sa minie vyše 170 ton posypových materiálov. O 11:45 na pokyn magistrátu vyrazili sypače s pluhom opätovne odhŕňať a posýpať cesty na Kramáre, Kolibu a Dlhé diely. Následne o 12:15 mesto nariadilo druhý celomestský posyp a prednostné odhŕňanie Drotárskej ulice a Železnej studničky.

„V súčasnosti nemáme hlásené vážnejšie problémy so zjazdnosťou ciest, situáciu však neustále monitorujeme a vyhodnocujeme," povedala Martina Halušková z mediálneho referátu magistrátu Hlavného mesta SR Bratislavy.

Prečítajte si tiež: Unikátne zábery: Snehové kalamity Bratislavu už mnohokrát potrápili a boli horšie ako tá minulotýždňová

Kalamita v Bratislave
9
Galéria
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM