Eva Sládková Správy Samospráva

Uprostred sídliska vyrastie pumptracková dráha. Má motivovať k športu deti aj seniorov

Pumptrackové dráhy sú stále populárnejšie. Radi na nich trénujú cyklisti, korčuliari, kolobežkári aj odvážnejší skateboardisti.

Ilustračný obrázok k článku Uprostred sídliska vyrastie pumptracková dráha. Má motivovať k športu deti aj seniorov
12
Galéria

Už aj sídlisko Dolné Hony bude mať vlastnú pumptrackovú dráhu. Má to byť moderná dráha, ktorá bude slúžiť všetkým vekovým kategóriám. Po tomto týždni je zámer miestnych nadšencov športu o krok bližšie k realizácii.

„Výhodou realizácie „uprostred sídliska“ je najmä dobrá dostupnosť. Malí aj veľkí cyklisti, či korčuliari sa nebudú musieť presúvať na vzdialené športoviská, čo je dôležitým príspevkom k bezpečnosti. Dráha je v prvom rade o zábave, o radosti z pohybu, zároveň však umožní športovcom vylepšiť si techniku ovládania svojich „koliesok“,“ vraví jeden z iniciátorov projektu, poslanec Miestneho zastupiteľstva Podunajských Biskupíc Michal Drábik.

80 tisíc

Dráha bude na Latorickej ulici. Poslanci tejto mestskej časti podali projekt na mesto a podarilo sa im získať grant vo výške 80 tisíc eur, ktorý vyhlásil magistrát na rozvoj športovej infraštruktúry. Pumptrackovú dráhu, ktorá vyrastie na Latorickej ulici, naprojektoval Roman Lamoš, mestský poslanec za Podunajské Biskupice, ktorý je povolaním projektant.

„Bude to dráha podobná tej v Modre, ktorú som tiež projektoval, a bude mať asfaltový povrch. Tým je iná ako tá, ktorá je už v blízkom Vrakunskom lesíku. Dráha vyrastie na mieste, ktoré je určené na šport a rekreáciu,“ uviedol Roman Lamoš.

Na sídlisku Dolné hony nič podobné zatiaľ nie je. Iniciátori veria, že do konca roka sa podarí projekt zrealizovať a že si nájde – podobne ako všade inde – svojich priaznivcov.

„Má slúžiť všetkým vekový kategóriám. Ak sa nájde odvážny dôchodca, ktorý tam bude športovať, bude to len super. Zatiaľ však predpokladáme, že poteší najmä deti a tínedžerov,“ dodal Roman Lamoš.

Ďalšie športoviská

Na Dolných honoch žije veľa nadšencov športu, no podľa Michala Drábika nemajú k dispozícii dostatok športovísk. Má sa to však zmeniť.

„Postupne pracujeme najmä na uvedení existujúcich ihrísk do vyhovujúceho stavu. Mnohí obyvatelia Biskupíc, vrátane mňa, by však privítali napríklad aj plaváreň a ja verím, že ju napriek všetkým prekážkam jedného dňa v Biskupiciach mať budeme,“ uzavrel Michal Drábik.

titulné foto a vizualizácia sú ilustračné

Pumptracková dráha Modra
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM