Rôzne

Bratislavčania budú v sobotu čistiť Devínsku Kobylu. Postavia tu aj hmyzie hotely

V rámci sobotného čistenia národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla bude prebiehať aj budovanie hotelov pre hmyz či stavba kŕmidiel pre vtáky.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania budú v sobotu čistiť Devínsku Kobylu. Postavia tu aj hmyzie hotely
12
Galéria
Zdroj: TASR

Revitalizácia a údržba náučných chodníkov a okolia, orezy a vystrihovanie výrastkov náletových drevín, ale aj budovanie hotelov pre hmyz či stavba kŕmidiel pre vtáky – aj takéto práce sú naplánované v rámci sobotného (28. 9.) čistenia národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla v Devínskej Novej Vsi.

Upratovanie Devínskej Kobyly

„Mnohé vzácne druhy na tomto mieste prežijú iba v prípade, ak budú pravidelne odstraňované nálety drevín a udržiavaný lúčny charakter územia. Súčasťou programu budú aj edukačné a tvorivé aktivity pre deti v prírode,“ uviedla Lucia Kovarovič Makayová, hovorkyňa automobilovej spoločnosti Volkswagen Slovakia, jedného z organizátorov ak­cie.

Za takýmito aktivitami pre najmenších návštevníkov sa podľa hovorkyne skrýva nielen učenie sa správnemu separovaniu odpadu, ale aj stavanie vtáčích kŕmidiel a hmyzích hotelov. Tie budú deti zhotovovať pod dohľadom odborných inštruktorov. „Hmyzie hotely sú jedným z nástrojov, ako dokážeme podporovať biodiverzitu, v tomto prípade rozmanitosť hmyzu, ktorý sa stará o udržiavanie rovnováhy v prírode, ako aj o opeľovanie kvetov,“ poznamenala Kovarovič Makayová. Dva hmyzie hotely z poslednej akcie má automobilka umiestnené priamo v bratislavskom závode.

Dobrovoľnícke podujatie Zelená spolupráca organizuje od roku 2011 Volkswagen Slovakia v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR, Inštitútom aplikovanej ekológie Daphne a mestskou časťou, ktorá zabezpečuje odvoz odpadu. Tohtoročné podujatie sa uskutoční v prípade priaznivého počasia v sobotu od 9:00 do 13:00 hod.

Devínska Kobyla
12
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM