Aktualizované Rôzne Správy

UČITELIA sú nespokojní s platmi, vyjdú do ulíc: TIETO ulice ZABLOKUJE protest v Bratislave

Situáciu budú monitorovať dopravní policajti, priebeh protestu zase policajti poriadkovej služby.

Ilustračný obrázok k článku UČITELIA sú nespokojní s platmi, vyjdú do ulíc: TIETO ulice ZABLOKUJE protest v Bratislave
Zdroj: TASR/Andrej Galica

Učitelia sa chystajú do ulíc. Budú protestovať za vyššie platy zamestnancov a tiež za lepšie podmienky v školách pre deti, žiakov a študentov, ale aj pedagogických a odborných zamestnancov, učiteľov vysokých škôl a nepedagogických zamestnancov.

Obmedzená doprava

Protest sa začne o 13.30 hod. na Námestí SNP, potom budú učitelia pochodovať pred Národnú radu SR.

Pre protest sa v stredu (15. 6.) obmedzí doprava v bratislavskom Starom Meste. Obmedzenia budú trvať od 14.30 hod. až do ukončenia zhromaždenia. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Obmedzenia sa budú týkať ulíc Námestie SNP, Hodžovo námestie, Palisády, Štefánikova, Zámocká – pri hradnom múre a Mudroňova. Polícia v tejto súvislosti odporúča vodičom, aby v danom čase využili na presun alternatívne trasy.

Situáciu budú podľa hovorkyne monitorovať dopravní policajti, priebeh protestu zase policajti poriadkovej služby. „Týmto občanov žiadame, aby počas verejného zhromaždenia a presunu účastníkov rešpektovali pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom,“ dodala.

MHD

Pre stredajší protest zamestnancov školstva v centre Bratislavy môže dôjsť popoludní k obmedzeniu mestskej hromadnej dopravy (MHD). Týkať sa bude predovšetkým liniek 1, 42, 44, 47, 83, 84, 93 a 147. Upozorňuje na to na svojom webe Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Bratislavský mestský dopravca ráta, že bude pre protest vysoko pravdepodobne uzatvorené Námestie SNP a následne pri presune protestujúcich bude krátkodobo prerušená premávka na Hodžovom námestí a Palisádach.

Dispečing v súčinnosti s políciou sa posnaží, aby sa protest dotkol prevádzky liniek MHD čo najmenšej možnej miere,“ deklaruje DPB s tým, že MHD do centra určite jazdiť bude, no po alternatívnych obchádzkových trasách.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM