Nina Táborská Rôzne

Týždeň vedy a techniky a prinesie viac ako tristo podujatí po celom Slovensku. Bratislava nechýba

Prezentácia výsledkov práce slovenských vedcov a výskumníkov - aj to je jeden z cieľov podujatia Týždeň vedy a techniky, ktorý sa začína dnes a potrvá do 16. novembra. Záujemcovia v rámci týchto dní môžu navštíviť viac ako 300 podujatí po celom Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň vedy a techniky a prinesie viac ako tristo podujatí po celom Slovensku. Bratislava nechýba
Zdroj: TASR

Slovenská akadémia vied napríklad poskytne verejnosti možnosť stretnúť sa so svojimi vedcami a navštíviť ich pracoviská.

V rámci Týždňa vedy a techniky pripravili pracovníci všetkých troch jej oddelení – oddelenia neživej prírody, živej prírody a chemických vied i oddelenia spoločnosti a kultúry – podujatia v Bratislave, Košiciach, Nitre, Banskej Bystrici, Zvolene a Tatranskej Lomnici.

V rámci svojej iniciatívy Energia pre vzdelanie sa k Týždňu vedy a techniky aktívne pripájajú aj Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, ktoré sú jeho hlavným partnerom.

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, v stredu udelí spoločnosť ceny Aurela Stodolu za najlepšie záverečné práce študentov súvisiace s energetikou. Spoločnosť zároveň na podujatí Science Talk v novom infocentre Energoland v Mochovciach udelí v piatok (14.11.) štipendiá 25 študentom rôznych vysokých škôl z celého Slovenska.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku organizuje pravidelne Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spolu s Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti Centra vedecko-technických informácií SR. Počas týždňa vedy a techniky odovzdajú organizátori festivalu aj Cenu za vedu a techniku.

Prvýkrát bude súčasťou podujatia filmový festival vedeckých filmov. Ten je jednou z aktivít Centra vedecko-technických informácií SR uskutočnený v rámci projektu PopVaT – popularizácia vedy a techniky na Slovensku. Festival má za cieľ prostrednítvom prehliadky vybraných filmových diel popularizovať vedu a techniku a priblížiť ju verejnosti.

Slávnostné otvorenie Týždňa vedy a techniky sa uskutoční o 09.00 hodine v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A.

Podrobný program možno nájsť na stránke www.tyzdenvedy.sk.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM