Rôzne

Tyršovo nábrežie sa zmení na veľký festival technológií. Nebude chýbať pavilón gamingu

Pod gigantickým šapitó sa môžete na vlastné oči presvedčiť o tom, kam dokážu technológie posunúť jednotlivé segmenty nášho každodenného bytia.

Ilustračný obrázok k článku Tyršovo nábrežie sa zmení na veľký festival technológií. Nebude chýbať pavilón gamingu
Zdroj: SKPR Strategies

Umelá inteligencia, virtuálna realita, autonómne autá, robotika. Všetci o nich hovoria, no technologický pokrok sa dostal do bodu, kedy môže byť pre bežného človeka príliš abstraktný a neuchopiteľný.

Technologický festival

Unikátny technologický festival IXPO vám v termíne od 26. do 28. apríla 2019 umožní vstúpiť do budúcnosti a všetko to, o čom ste doteraz iba čítali, si aj prakticky vyskúšať.

Nový koncept technologického podujatia pre nielen odbornú, ale aj širokú verejnosť, si kladie za cieľ zapísať Slovensko na mapu digitálne sa transformujúcej Európy. V Bratislave na Tyršovom nábreží pod gigantickým šapitó IXPO s rozlohou 6 400 m² sa návštevníci môžu na vlastné oči presvedčiť o tom, kam dokážu technológie posunúť jednotlivé segmenty nášho každodenného bytia.

Aký vývoj a zmeny môžeme očakávať v oblasti komunikácie, automobilového priemyslu, zdravotníctva, bývania, finančných služieb, vzdelávania či zábavy? Čo z fantázií niekdajších vizionárov je už dnešnou realitou?

Šesť pódií

IXPO návštevníkom ponúkne prostredníctvom viac ako 60 partnerov a vystavovateľov všetky odpovede na ich technologické otázky.

Jedným z hlavných pilierov celého IXPO 2019 budú predovšetkým medzinárodne uznávaní speakri, ktorí sú pokladaní za lídrov vo svojich odboroch. Na šiestich pódiách, z ktorých každé je zamerané na inú cieľovú skupinu si tak určite prídu na svoje ako fanúšikovia technológií či sci-fi a fantasy literatúry, tak aj odborné publikum.

Mladé talenty zaujme skupina nezávislých herných vývojárov, ktorí prinesú svoje skúsenosti a názorne ukážu, že s počítačovou hrou sa dá baviť aj pri tvorbe, nie len pri jej hraní.

Počítačové hry

Dôležitou súčasťou IXPO bude pavilón venovaný gamingu, ktorý predstaví nielen najnovšie herné tituly ale aj technológie a inovácie tohto segmentu.

„Počítačové hry dnes predstavujú globálny spôsob zábavy, no málokto si uvedomuje, aký vyspelý je tento segment a že inovácie vyvíjané v hernom priemysle sú veľmi dôležitou zložkou celkového technologického pokroku,“ vysvetlil Matej Drlička z Viva Events, organizátor IXPO 2019.

IXPO tieto svety spojí do jedného homogénneho celku, kde jeho súčasti medzi sebou komunikujú a vzájomne sa dopĺňajú a predstaví tak širokej verejnosti veľké interaktívne „ihrisko“ plné inovácií a špičkových technológií. Z hlavných vychytávok gamingového pavilónu treba určite spomenúť slovenskú premiéru dlho očakávaného herného titulu na konzolu PS4, Days Gone. Veľkým pútačom bude taktiež turnaj v počítačovej hre Fortnite, ktorá medzi mladými valcuje všetky rebríčky obľúbenosti.

Viac informácií nájdete TU.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM