han Futbal Šport

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v derby zápase 22. kola Fortuna ligy nad Spartakom Trnava vysoko 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania spackali DERBY so Slovanom: Tí im NADELILI "štvorku", ale radosť nemajú!
10
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Skončili druhí

Napriek tomu však „belasí“ obsadili po základnej časti druhú priečku, o bod za Dunajskou Stredou. Spartak začne skupinu o titul ako tretí tím tabuľky, keď nazbieral 40 bodov a zaostal za lídrom o 8 bodov.

Priebeh duelu

Domáci sa dostali do vedenia po štvrťhodine hry, keď po centri Weissa predĺžil loptu na zadnú žrď De Marco a hlavičkou otvoril skóre zápasu Kucka. „Belasí“ sa do prestávky presadili ešte dvakrát, najskôr v 37. minúte dorazil loptu do brány Čavrič a o dve minúty zaznamenal premiérový gól za Slovan útočník Abubakari.

Po zmene strán sa Slovan stiahol do hlbšieho bloku. V 59. minúte sa podarilo znížiť striedajúcemu Kóšovi. Spartak si však v závere nedokázal vypracovať tlak a jeho odpor definitívne zlomilo vylúčenie Koštrnu. Po faule hosťujúceho obrancu uzavrel konečný stav na 4:1 z pokutového kopu Barseghjan.

Fortuna liga – 22. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 4:1 (3:0)

Góly: 17. Kucka, 37. Čavrič, 39. Abubakari, 81. Barseghjan – 59. Kóša, ŽK: Weiss, De Marco, Kašia – Štetina, Koštrna, Štefánik, ČK: 78. Koštrna (Trnava), Rozhodoval: Marhefka, 11.480 divákov.

Slovan: Chovan – Medveděv (87. Agbo), Kašia, De Marco, Lovat – Kankava, Čakvetadze (87. Da Silva), Kucka – Čavrič (67. Green), Abubakari (82. Sharani), Weiss (67. Barseghjan)

Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Twardzik, Mikovič (36. Kóša) – Bukata (73. Ristovski), Procházka (73. Azevedo), Savvidis, Oseni – Ofori (62. Štefánik), Ta­iwo