han Krimi

Tragický prípad s výťahom má druhú obeť: Aj mladá mamička prehrala boj o život

V nedeľu otriasla Slovenskom hrôzostrašná správa o úmrtí trojtýždňového bábätka vo výťahu v jednom z bratislavských panelákov. Žiaľ, svoj boj o život prehrala aj jeho matka.

Ilustračný obrázok k článku Tragický prípad s výťahom má druhú obeť: Aj mladá mamička prehrala boj o život
Zdroj: www.pixabay.com

O tom, čo sa vo výťahu stalo, sa neustále vedú dohady. Jedno je však isté, po chlapčekovi zomrela aj 25-ročná žena. „Mamička, ktorá prišla o svojho milovaného syna a sama zostala zakliesnená vo výťahu, podľahla v nemocnici vážnym zraneniam,“ uvádza TV Markíza na svojom portáli tvnoviny.sk.

V osudný deň mala Nina (25) nastúpiť do výťahu spoločne s malým synčekom, ktorý bol v kočíku. V tom momente sa mal výťah pohnúť aj napriek tomu, že dvere neboli zavreté. Kabína výťahu zachytila ženu aj s kočíkom. Mladá mamička zostala zakliesnená medzi výťahom a šachtou. O nešťastí sme vás informovali TU.

Okamžitá záchrana

Keď začul krik jeden zo susedov, okamžite pribehol na pomoc, no bábätko už bolo mŕtve. Zakliesnenú ženu, ktorá mala viaceré zranenia, sa podarilo vyslobodiť až hasičom. „V čase o 15.45 hod. sme prijali oznámenie o zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici v Bratislave. V dôsledku tejto tragickej udalosti malo dôjsť k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy, ktorá bola prevezená do nemocnice,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Udalosti na Slovensku

Ako informuje TV Markíza, žena utrpela mnohopočetné zranenia hlavy aj hrudníka. Tragédia, ktorá sa odohrala v zlomku sekundy, krutým spôsobom zničila mladej rodine všetky sny. Mamička bojovala v nemocnici napojená na prístroje o život, ale žiaľ, jej srdce dotĺklo päť dní po tom, čo jej do nebíčka odišiel milovaný synček.

Príčina tragédie

„Súdny znalec hovorí, že príčin, prečo sa tragédia stala, môže byť viacero. Všetky však majú spoločného menovateľa, a to spínače vo výťahových dverách. Pod tragédiu sa však podľa neho mohol podpísať samotný vek výťahu,“ píše sa na webe tvnoviny.sk.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si aj tieto články:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM