Ľubomír Hudačko Krimi

Tragédia na ceste: Mladý cyklista (†23) narazil do auta, po prevoze do nemocnice zomrel

Po zrážke s autom zahynul v Bratislave cyklista (†23). Ten na križovatke ulíc Opletalova - Jána Jonáša v smere na Mlynskú ulicu v MČ Devínska Nová Ves podľa polície zozadu narazil do spomaľujúceho vozidla Land Rover Discovery.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia na ceste: Mladý cyklista (†23) narazil do auta, po prevoze do nemocnice zomrel
Zdroj: Webnoviny.sk

Ako uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová, utrpel ťažké zranenia na následky ktorých zomrel v nemocnici.

„Vodič Land Rovera pred jazdou nepil, či bol pod vplyvom alkoholu cyklista, určí až nariadenia pitva. Na vozidle vznikla škoda 1000 eur. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti nehody vyšetrujú,“ povedala hovorkyňa.

U cyklistov je nevyhnutné dbať aj na používanie reflexných prvkov a oblečenia. Cyklista je povinný počas jazdy na bicykli mimo obce použiť riadne upevnenú ochrannú prilbu. Ak je cyklistom osoba mladšia ako 15 rokov, táto povinnosť sa vzťahuje aj na jazdu v obci. Zároveň polícia pripomína, že cyklista nesmie jazdiť na bicykli pod vplyvom alkoholu.

Polícia vyzýva vodičov, aby v slnečných dňoch zvýšili pozornosť na miestach, kde je možné predpokladať zvýšený pohyb cyklistov, chodcov či korčuliarov. Zároveň upozorňuje nemotorizovaných účastníkov cestnej premávky aby rovnako ako vodiči dodržiavali predpisy.

Foto: Archívne foto SITA/KRPZ Banská Bystrica

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM