Nina Táborská Rôzne

TOP udalosti víkendu: Pripravte sa na valentín a užite si víkend nabitý kultúrou a dobrým jedlom

Máte už plány na tento víkend v hlavnom meste? Bratislava24.sk vám prináša prehľad toho najzaujímavejšieho, čo ponúka slovenská metropola na najbližšie dva dni. Pozrite sa, čo vás čaká.

Ilustračný obrázok k článku TOP udalosti víkendu: Pripravte sa na valentín a užite si víkend nabitý kultúrou a dobrým jedlom
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk

SOBOTA:

Oslaďte si život na trhu

Prvý februárový trh v Starej tržnici vás pripraví na sv. Valentína širokou ponukou cukroviniek, koláčov a zákuskov. Na svoje si prídu aj milovníci starožitností a malí hudobníci.

Už túto sobotu sa opäť otvoria brány Starej tržnice a prvíta vás obľúbený potravinový trh. Okrem tradičného sortimentu farmárskych produktov, syrov, chleba, ale aj kávy či vína tu nájdete tiež naozaj širokú ponuku sladkých delikates. Pripravte sa na čokolády, koláčiky, sladké pečivo, aj zákusky, jednoducho ideálne sladké bodky za valentínskou večerou.

Milovníci starožitností a ďalších vintage kuriozít si prídu na svoje na prvom poschodí, kde bude prebiehať obľúbený bazár z hradu Devín. Detičky sa potešia v detskej kaviarni TUTO, kde sa uskutočnia tvorivé dielne výroby hudobných nástrojov.

10:00 – 15:00 / Stará tržnica / vstup na trh voľný, TUTO: 3 eurá

Predstavenie pre tradičné aj netradičné rodiny a jednotlivcov

O strachu, postrachu strašení a strašidlách domácich. O práve báť sa. O tom, že aj dospelí majú svoje mátohy. Pobáť sa, povymýšľať, porozprávať a pohrať sa môžete už túto sobotu U Kubistu. Vymýšlať sa bude recept na strach a strašidlá sa zmenia na prach.

10:00 / U Kubistu / Voľný vstup

Valentínsky trh

Trh vo Dvore 66. Nemáte ešte valentínske darčeky pre svoje polovičky alebo len hľadáte inšpiráciu? Možno všetko nájdete práve tu. Handmade veci od šikovných ľudí vždy potešia.

10:00 / Obchodná 66 / Voľný vstup

Dúbravský detský karneval

Neviete kam zobrať deti v sobotu? Potešiť by ich mohol Dúbravský detský karneval so Šašom Marošom. Na programe sú rôzne súťaže, hádanky, chýbať nebude ani maľovanie na tvár a sladká odmena.

16:00 / Dom kultúry Dúbravka / 2 eurá

Aj múdry schybí

Nemáte čas na kultúru počas týždňa? Vynahradiť si to môžete už túto sobotu. V Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava sa v hre Aj múdry schybí predstaví neobyčajný človek Glumov. Neobyčajný preto, lebo Glumov je múdry. A tiež vie, že ak chce získať postavenie, musí zo seba urobiť hlupáka. Ostrovského komédia ani po takmer stopäťdesiatich rokoch nestráca nič na svojej aktuálnosti.

19:00 / DPOH Mestské divadlo / 10 – 8 eur

NEDEĽA:

Fašiangové popoludnie s Jem iné

Túto nedeľu v TUTO sa môžete zahrať na kuchárov. Bude sa vyrábať cesto na šišky, šišky samotné a budete ich aj spoločne plniť domácim džemom. Na záver ich pravdaže všetky zjete.

16:00 / TUTO / 3 eurá

Vegánska večera

Ak máte rašej niečo vegánske a nemáte chuť na šišky, tak sa vďaka komunitnej akcii môžete zapojiť a pochutnať si na dobrom jedle s dobrými ľuďmi. Postup je jednoduchý: navarte vegánske jedlo, prineste ho a zdieľajte s ostatnými.

19:00 / A4 – priestor súčasnej kultúry / vstup voľný

Fragile

Koncert: 7 hlasov, ktoré stoja za to. Fragile asi netreba špeciálne predstavovať. Slovenská hudobná formácia sa venuje interpretácii známych svetových rock – pop – jazz hitov v zaujímavých a’cappella aranžmánoch. Ideálny oddych v nedeľu večer pred pracovnými povinnosťami, ktoré vás čakajú už v pondelok.

19:00 / Štúdio L+S / 14 eur

Modelky 2 (krása neni šetko)

Pokračovanie jednej z divácky najúspešnejších a najnavštevova­nejších hier vo svojej 25-ročnej histórii – čiernej komédie Modelky 2 (krása neni šetko). Čaká vás ironický pohľad do života medzinárodných celebrít, svetové hity v podaní Tiny, Lucie Molnárovej a Tomáša Palondera, ktoré sa budú striedať so scénami a módnymi vstupmi modeliek a to všetko dizajnované humorom ako inak, made in GUnaGU.

19:30 / GUnaGU / 10 eur

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM