TOP 5 tém týždňa: Vo Vrakuni vzniká oddychová zóna, v Petržalke ožije umelecké dielo

Uplynulý týždeň priniesol okrem výsledkov prezidentských volieb aj množstvo pozitívnych či krimi správ. Pozrime sa ešte raz na tie, ktoré vás zaujali najviac.

Dominika Pacigová

Neznámy páchateľ rozbil dvere na autobuse MHD

Neznámy páchateľ pristúpil k predným dverám stojaceho vozidla, do ktorých opakovane kopal a udieral, následkom čoho ich rozbil. Páchateľ svojím konaním spôsobil poškodenej spoločnosti škodu vo výške najmenej 600 eur.

Viac sa dočítate tu:

Kolaps na cestách zatiaľ nenastal

Hlavné mesto spravilo prvé zhodnotenie po troch týždňoch od začiatku rozsiahlych dopravných uzáver. Využilo na to aj dáta zo sčítačiek cestujúcich a z palubných jednotiek, ktoré evidujú polohu a čas jazdy vozidiel MHD.

Viac sa dočítate tu:

V Petržalke „ožije“ dlhé roky zanedbávané umelecké dielo

Plechová plastika „Strom života“ od autorov Antona a Oľgy Vrankových bola osadená v rozvíjajúcej sa Petržalke v roku 1988. Od vtedy doba pokročila a umelecké dielo, ktorému sa dlhé roky nevenovala pozornosť, začalo pomaly strácať svoju pôvodnú podobu.

Viac sa dočítate tu:

Na brehu Malého Dunaja vo Vrakuni vzniká nová oddychová zóna

Vrakunčania dostali po rozhľadni v lesoparku ďalší príjemný „darček“ v podobe upravenej plochy pri Malom Dunaji, ktorá bude slúžiť na oddych a relax. To však nie je všetko! Projekt relaxačnej zóny má svoje ďalšie pokračovanie.

Viac sa dočítate tu:

Na križovatke Kopčianskej ulice a Rusovskej cesty v Petržalke sa prevrátilo nákladné auto

V stredu 13. marca sa na križovatke Rusovskej cesty a Kopčianskej ulice prevrátilo auto s miešačkou. Podľa jedného z očitých svedkov nehody išlo auto do zákruty neprimeranou rýchlosťou. Na mieste boli všetky záchranné zložky. Zdravotníci poskytli zranenému vodičovi prvú pomoc a odviezli ho do nemocnice.

Viac sa dočítate tu:

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk