Rôzne Správy

TOP 5 tém týždňa: Turistický Oskar pre Bratislavu, jahodová mapa aj streľba v Ružinove

Počas uplynulého týždňa ste sa dozvedeli, kde v okolí Bratislavy si môžete nazbierať jahody. Zaujalo vás aj významné ocenenie pre Bratislavu či tragédia v Ružinove.

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 tém týždňa: Turistický Oskar pre Bratislavu, jahodová mapa aj streľba v Ružinove
4
Galéria

Jahodová mapa: Vieme, kde pri Bratislave si môžete nazbierať voňavé jahody

Jahodová sezóna začala! Ak máte chuť nazbierať si sladkú dobrotu vlastnoručne, práve teraz máte príležitosť. Na niektorých jahodových plantážach je už živo. Jahodová sezóna začína zvyčajne začiatkom júna a trvá zhruba mesiac.

Kde v okolí Bratislavy si môžete vlastnoručne nazbierať jahody?

Streľba v bratislavskom Ružinove si vyžiadala dva životy

Na Komárnickej ulici v bratislavskom Ružinove sa v stredu 31. 5. krátko pred 12:45 hod. strieľalo. Incident si vyžiadal dvoch mŕtvych.

Neďaleko Bratislavy vypukol obrovský požiar. Na mieste zasahujú desiatky hasičov

V Dunajskej Lužnej v areáli družstva vypukol obrovský požiar. Dym z horiaceho objektu bol viditeľný aj v Bratislave. Na mieste zasahovalo viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi hasičskej techniky.

Bratislava získala turistického Oskara

Bratislava sa môže pýšiť Zlatým jablkom. Ocenenie Golden Apple, považované za Oskara v oblasti turizmu, jej v kategórii destinácia udelila Medzinárodná federácia novinárov a publicistov píšucich o cestovnom ruchu.

Máte po krk státia v zápchach na D1? Pripravte sa, bude ešte horšie

Zápchy a kolóny na diaľnici D1 preverujú dennodenne nervy vodičov, ktorí cestujú do Bratislavy alebo, naopak, z mesta. Bohužiaľ, situácia sa v blízkej dobe príliš nezmení. Plynulosť premávky na diaľnici D1 komplikuje od marca tohto roka výstavba v okolí križovatky Blatné. Tá si minulý mesiac vyžiadala na niekoľko hodín dokonca úplne uzatvorenie diaľnice.

Streľba v Ružinove
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM