TOP 5 tém týždňa: Nové nákupné centrum, odstávky elektriny aj strasti a radosti MHD

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení rozkopaných ulíc. Dozvedeli sme sa aj výsledky prieskumu o využívaní verejnej dopravy v Bratislave. Niektoré fakty prekvapili.

Na bratislavskom kúpalisku našli telo utopeného muža

Telo 40-ročného muža bez známok života bolo v pondelok nájdené vo vodnej ploche jedného z kúpalísk v Bratislave. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Viac sa dozviete tu:

V Rovinke vyrastie nákupné centrum City Park so 151 parkovacími miestami

Po zrealizovaní projektov City Parku v Leviciach (2011) a v Trnave (2016) sa rozhodla developerská spoločnosť TM Real pokračovať v budovaní sietí retailov a postaviť City Park aj v Rovinke.

Na ktorom mieste presne a kedy nákupné centrum vznikne, sa dozviete tu:

Veľký prehľad odstávok v Bratislave: Lokality, kde nepôjde elektrina VIII.

Západoslovenská distribučná plánuje počas augusta a septembra odstávky elektrického prúdu na viacerých uliciach. Pozrite si vopred, či sa vás to bude týkať.

Ulice, ktorých sa odstávka bude týkať, nájdete tu:

Mesto začína s opravou Hradskej vo Vrakuni. Práce budú trvať približne mesiac

Oprava bude spočívať v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu v úseku od Pentagonu po Šíravskú ulicu. Súčasťou prác bude aj oprava chodníkov.

Ako je usmernená doprava počas prác na ceste, sa dozviete TU:

VIDEO: Cestujúci MHD nie sú spokojní s kultúrou cestovania a meškaním spojov, ukázal prieskum

Verejnú dopravu v Bratislave využije až 72 percent ľudí raz týždenne, pričom 41 percent cestujúcich ju využíva denne. Najčastejšie cestujú MHD ľudia do práce (56 percent), za nákupmi (39 percent), k lekárom a na úrady (36 percent) a na stretnutia s rodinou a známymi (33 percent). Ukázal to prieskum agentúry Focus, ktorý realizovala v druhej polovici mája na vzorke 1016 respondentov.

Viac zaujímavých faktov o MHD sa dozviete tu:

Zdroj: bratislava.dnes24.sk