Rôzne

TOP 10 najlepšie hodnotených škôl v SR: Prvú priečku obsadilo bratislavské gymnázium

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ako dopadli tie bratislavské?

Ilustračný obrázok k článku TOP 10 najlepšie hodnotených škôl v SR: Prvú priečku obsadilo bratislavské gymnázium
2
Galéria
Zdroj: TASR

Portál skoly.ineko.sk uverejnil letnú aktualizáciu rebríčkov najlepších základných (ZŠ) a stredných škôl (SŠ) na Slovensku. „V rámci nej sme doplnili aktuálne údaje o výsledkoch žiakov v celoštátnych testovaniach piatakov a deviatakov na ZŠ (Testovanie 5 a Testovanie 9) a tiež výsledky absolventov SŠ v externej časti maturitných skúšok,“ uvádza INEKO.

Naj v rámci SR

Ak hľadáte vhodnú školu pre vaše dieťa a neviete si vybrať spomedzi viacerých možností, alebo máte doma žiaka, ktorý chodí do školy a radi by ste vedeli viac o výsledkoch jej študentov, aktualizácia rebríčkov by vám mohla byť nápomocnou.

Po aktualizácii rebríčkov sa na celoslovenskej úrovni medzi ZŠ opäť najlepšie umiestnila Základná škola na Krosnianskej 4 v Košiciach. Nasleduje Základná škola T. J. Moussona 4, Michalovce a najlepšiu trojicu dopĺňa ZŠ na ul. Slov. partizánov v Považskej Bystrici.

Spomedzi stredných odborných škôl obhájili prvé dve miesta Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a SPŠ elektrotechnická na Plzenskej ul. v Prešove. Tretie miesto patrí Spojenej škole na Slančíkovej v Nitre.

Na prvom mieste medzi gymnáziami je Škola pre mimoriadne nadané deti – Gymnázium na Teplickej 7 v Bratislave, nasledujú Gymnázium sídliace na Poštovej 9 v Košiciach a Gymnázium Jura Hronca (Novohradská) v Bratislave.

Bratislavské školy

V rebríčku 10 najlepšie hodnotených škôl v SR v kategórii základné školy sa na siedmej priečke umiestnila Spojená škola sv. Františka z Assisi (Karlova Ves) a v kategórii stredné odborné školy neobsadila bratislavská žiadnu z desiatich priečok. V kategórii gymnáziá hviezdili hneď tri bratislavské gymnáziá, a to Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium (Nové Mesto) – prvá priečka, Gymnázium Jura Hronca (Ružinov) – tretia priečka a piatu obsadilo 1. súkromné gymnázium (Ružinov).

Ilustračný obrázok

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM