KAW Kultúra

Tipy na voľné dni: Neunavte sa príliš na párty, šetrite sily na Trojkráľový sprievod mestom

Tri voľné dni ponúkajú pestrý program. Stačí si vybrať, či chceťe tráviť čas v prírode, v uliciach mesta, na koncerte či tanečnej párty.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na voľné dni: Neunavte sa príliš na párty, šetrite sily na Trojkráľový sprievod mestom
9
Galéria
Zdroj: TASR

Koncert The Golden Voices of Gospel

Svetoznáma skupina afro-amerického baptistického pastora Dwighta Robsona s názvom " The Golden Voices Of Gospel, " s ktorou rád koncertoval medzi inými aj kráľ popu Michael Jackson, zavíta znovu na Slovensko. Príďte si vychutnať fantastický koncert, na ktorom odznejú nádherné černošské špirituále, známe gospely a obľúbené hity ako Hallelujah, Oh Happy Day, Swing Low a mnohé ďalšie vo viac ako dvojhodinovom programe.

piatok / Evanjelický a.v. kostol Svätej Trojice, Strečnianska 15 / 18:30 hod. / vstupné 28 eur

Goldies disco v Luna Bare

Pravidelná video oldies párty v meste. Zažite retro párty v jedinečnom Luna bare, ktorý je unikátom zo 70-tych rokov a ostal zachovaný a v pôvodnom dizajne do dnešných čias.

piatok / Luna bar, bývalý hotel Kyjev / 20:00 hod. / vstupné: dámy zdarma, páni 5 eur

Novoročný pozdrav slnku 108-krát

Túto “zázračnú” zostavu z jógy si môžete zacvičiť v rytme dychu, rovnakým tempom a bez prestávky. Ak by niekto nevládal, kľudne si môže oddýchnuť, sadnúť si a zároveň svojou príromnosťou a pozitívnou energiou podporovať peknú atmosféru sprevádzanú aj mantrami za mier a pozitívne napredovanie.

sobota / Laučekova 5 / od 17:00 hod. / rezervujte si miesto na adrese: poweryoga.arena@gmail.com

Rock Night

Už viete, kde vytancujete horúčku sobotnej noci? Nechajte sa pozvať na poriadnu rockovú párty! Rockové legendy či súčasné kapely – čaká vás nálož najväčších rockových hitov od DJ Trashmana a DJa Hellhounda.

sobota / KC Dunaj / od 21:00 hod. / vstupné 5 eur

Bagbet swap

Swap je podujatie na ktorom si môžete ekologicky obnoviť svoj šatník za minimum peňazí. Cieľom tohto podujatia je vytvoriť priestor, kde môžete priniesť pekné a čisté oblečenie, ktoré už nenosíte. Na oplátku si zo spoločného obehu môžete vybrať čokoľvek, čo sa vám zapáči.

nedeľa / Nová Cvernovka / od 13:00 do 21:00 hod. / vstupné je 5 eur

Trojkráľový sprievod

Mudrci zavítajú na Bratislavský hrad, odtiaľ ich budú sprevádzať bubeníci, gajdoši a koledníci. Sprievod povedie cez ulice Starého Mesta. Pridať sa môže každý.

pondelok / zraz: vonkajšie nádvorie Bratislavského hradu a ulice mesta / 14:30 hod.

Svätojurská trojkráľová túrička

Komentovaná Svätojurská potulka vás povedie vinohradníckym chotárom ako aj časťou náučného svätojurského chodníka na tri zaujímavé miesta. Zastavíte sa na vyhliadke s vinohradníckym skanzenom, poputujete cez dubovo-hrabový les k tajomnému a legendami opradenému hradu Bielym Kameň. Nakoniec navštívite slovanské hradisko nad Neštichom, ktoré slúžilo ako sídlisko už ľuďom doby halštatskej, svoje stopy tu však zanechali Kelti, Rimania a najmä Slovania.

pondelok / zraz je pred morovým stĺpom na Prostrednej ulici vo Svätom Jure / vstupné 8 eur, deti od 2 – 12 rokov zdarma / viac TU

Traja králi v uliciach Bratislavy
9
Galéria
Zdroj: TASR

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie