Kultúra

TIPY NA TÝŽDEŇ: Najväčšie labutie jazero, odhalenie zakázaných filmov aj stand-up comedy

Počas pracovného týždňa sa nudiť nebudete. Zavítajte na výstavu ľudských príšer, vychutnajte si skvelé hudobné koncerty alebo sa zasmejte so stand-up comedy.

Ilustračný obrázok k článku TIPY NA TÝŽDEŇ: Najväčšie labutie jazero, odhalenie zakázaných filmov aj stand-up comedy
14
Galéria

Výstava voskových figurín

Začiatok nového pracovného týždňa je aj úvodným dňom unikátnej výstavy voskových figurín s názvom Zvláštni ľudia. Môžete sa tešiť na ľudí s dvomi hlavami, dvomi tvárami, štyrmi očami, na niekoľko siamských dvojčiat alebo muža s vlčím syndrómom. Výstava obsahuje 25 verných napodobenín ľudí s telesnými anomáliami a potrvá do 29. januára.

Viac o výstave si prečítajte TU.

pondelok / Stredisko kultúry na Vajnorskej ulici / každý deň od 10:00 do 18:00 hod. / vstupné pre dospelých 4 eurá, deti, študenti a dôchodcovia 3 eurá

Me And My Drummer

Do Bratislavy sa opäť vráti berlínska kapela Me And My Drummer, ktorú si mohli hudobní nadšenci vypočuť v hlavnom meste v rokoch 2012, 2013 a 2016. Speváčka a klávesistka Charlotte Brandi a jej bubeník Matz Pröllochs hrajú na aktuálnom turné väčšinu skladieb z tohtoročného albumu Love Is a Fridge, ale samozrejme nebudú chýbať ani ich staršie hity.

utorok / Randal Club / o 20:00 hod. / vstupné od 12 eur

Večer prísne zakázaných filmov

Milovníci filmov pozor! V stredu večer budete mať možnosť spoznať filmy, ktoré sa kvôli svojmu obsahu stali zakázané. Čakajú na vás kinematografické diela s prvkami násilia, pornografie, propagandy či vulgárností. Nocou zakázaných filmov vás prevedie šéfredaktor portálu kinema.sk Peter Konečný.

Viac o podujatí si môžete prečítať TU.

streda / KC Dunaj / o 20:00 hod. / vstupné 4 eurá

Best of Silné Reči

Najdlhšie fungujúca stand-up comedy v Bratislave to naplno rozbalí aj v novom roku. Skvelí komici vás budú opäť zásobovať tým najlepším humorom a tešiť sa môžete na rozprávanie o veciach, o ktorých sa v bežných rodinách nahlas nehovorí.

Viac sa dočítate TU.

streda / Nu Spirit Club / o 20:00 hod. / vstupné 11 eur

Zdroj: YouTube.com

Najväčšie labutie jazero na svete

Po prvýkrát budú mať diváci v Bratislave možnosť uvidieť unikátne predstavenie najslávnejšieho baletného príbehu lásky v ohromujúcej choreografii svetoznámeho St. Petersburg Festival Ballet. Môžete sa tešiť na jedinečné vystúpenie s počtom 48 labutí na jednom pódiu, ktoré ponúkne celkovo 70-členný baletný súbor.

Viac si prečítajte TU.

štvrtok / Incheba Expoaréna / o 19:30 hod. / vstupné od 15 eur

Marián & Marek & Martin Geišbergovci

Aj piatok trinásteho môže byť pre vás šťastným dňom vďaka triu Geišbergovcov, ktorí v kompletnej zostave zavítajú Kamel klubu. Otca Mariána a syna Mareka poznáte zrejme viac ako hercov, napriek tomu ide o schopných pesničkárov so zmyslom pre humor a celkom originálnymi veršami.

piatok / Kamel klub / o 19:00 hod. / vstupné pre dospelých 8 eur, študenti a dôchodcovia 5 eur

Lucia Mikulová a Martin Šavel + Kvet z Alokatu

Na záver pracovného týždňa sa môžete tešiť na koncert popfolkového dua Lucia Mikulová a Martin Šavel a popfunkovej kapely Kvet z Alokatu. Hudba dvojice Lucia Mikulová a Martin Šavel je zmesou popu, folku a jazzu. Kapela Kvet z Alokatu zase prinesie medzi návštevníkov pozitívnu explozívnu energiu.

Viac o koncerte sa dozviete TU.

piatok / Dom kultúry Lúky / o 19:00 hod. / vstupné 3 eurá

Tipy na týždeň (9.1.-13.1.)
14
Galéria
Zdroj: internet
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM