KAW Rôzne Správy

Tip na výlet: Prejdite sa po romantických lúčnych nivách či bujných lužných lesoch

Okrem množstva voľne žijúcich živočíchov môžete natrafiť aj na históriu v podobe opustených bunkrov.

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet: Prejdite sa po romantických lúčnych nivách či bujných lužných lesoch
4
Galéria
Zdroj: naucnechodniky.eu

Prejdite sa počas víkendu či voľných letných dní príjemným Náučným chodníkom Malé Leváre. Trasa, na ktorej uvidíte viacero zaujímavostí, sa začína priamo v centre obce.

Romantické zákutia Rudavy

Z Bratislavy sa na miesto dostanete jednoducho, približne za 45 minút. Vybrať si môžete napríklad aj vláčik Záhoráčik, ktorý vás odvezie aj s bicyklom.

Trasa Náučného chodníka vás povedie centrom obce Malé Leváre, kde môžete postáť pred kostolom Nanebovzatia Panny Márie. Potom cesta pokračuje až na hrádzu Moravy a cez rekreačnú oblasť Rudava späť do centra obce.

Rekreačná oblasť Rudava vznikla vyťažením časti štrkopieskov rieky Moravy a Rudavy. Počas ťažby tu dokonca našli pozostatky mamuta srstnatého či slona lesného, ale aj zubra stepného, soba polárneho, losa mokraďového, tura a koňa. Vek nájdených kostí sa pohybuje od 43 do 24 tisíc rokov. V súčasnosti je Rudava príjemným miestom na relax pri vode s množstvom romantických zákutí.

Prechod Náučného chodníka Malé Leváre môže pešo trvať okolo 4 až 5 hodín, cyklisti ho zvládnu aj za hodinu.

Okolie obce Malé Leváre tvoria lužné lesy a romantické lúčne nivy. Po ceste natrafíte aj na opustené bunkre z čias budovania československého opevnenia.

Neďaleko je tiež Národná prírodná rezervácia Abrod. Chránené územie sa nachádza asi 4 km na sever od Veľkých Levár. Rastú tam významné rastlinné spoločenstvá a vzácne druhy rastlín. Je to tiež významná ornitologická lokalita.

Autor titulnej fotografie: Ivan Ružek

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie