Rôzne

Tip na víkend: Absolvujte prehliadky Bratislavou so sprievodcom a úplne zadarmo!

Návštevníci i obyvatelia hlavného mesta sa počas tohto víkendu môžu zúčastniť na troch bezplatných tematických prehliadkach, ktoré dokumentujú zaujímavosti Bratislavy. Pri príležitosti sobotňajšieho Svetového dňa cestovného ruchu ich pripravila Bratislavská organizácia cestovného ruchu (BOCR).

Ilustračný obrázok k článku Tip na víkend: Absolvujte prehliadky Bratislavou so sprievodcom a úplne zadarmo!
Zdroj: Dnes24.sk

„V sobotu 27. septembra o 14.00 h bude možné medzi starou Bratislavou a Lamačom pátrať po hraničných kameňoch,“ uviedla PR manažérka BOCR Viera Jurčiová. Prechádzka sa začína na Ceste na Červený most pred železničnou stanicou Železná studienka. Uskutoční sa v spolupráci s Občianskym združením Bratislavské rožky.

V nedeľu (28. 9.) 14.00 h je na programe prehliadka najvýznamenejších kultúrnych a historických pamiatok. Tretia prehliadka so začiatkom v nedeľu o 15.00 h je zameraná na multikultúrnu komunitu starého Prešporku. „Tohtoročné 35. oslavy Svetového dňa cestovného ruchu majú motto Cestovný ruch a rozvoj komunít, a preto je aj jedna z prehliadok zameraná na komunity, ktoré kedysi v Bratislave žili. Boli to nielen Slováci a Česi, ale aj Maďari, Nemci a Židia,“ vysvetlila vedúca bratislavského turistického informačného centra Eva Mazuchová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM