Tlačové správy

Tip na knihu: Čo udrží manželstvo a rodinu pohromade?

Čo s dvadsaťročným manželstvom vedca a maliarky, keď rodinné hniezdo ostane prázdne? Pomôže mu okružná cesta po Európe? Alebo je už neskoro?

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Čo udrží manželstvo a rodinu pohromade?
Zdroj: Dnes24.sk

Presne o tom je príbeh MY od Davida Nichollsa, autora bestsellera Jeden deň, ktorý sfilmovali s Anne Hathaway a Jimom Sturgessom.

Douglas Petersen je dosť nevýrazný, uzavretý vedec zažratý do svojej výskumnej práce. Má „celkom fajn tvár, oči, ktoré sú možno láskavé, ale aj najhnedšie, aké pozná, nos ani veľký, ani malý, a úsmev, ktorý fotografov vždy zaskočí“. Za jeho rezervovaným správaním sa však skrýva svojský zmysel pre humor. Vďaka nemu, napočudovanie, presvedčil krásnu Connie, aby s ním išla aj na druhé rande… a nakoniec sa zaňho vydala. Teraz po vyše dvadsiatich rokoch od svojho prvého bozku žijú šťastne a spokojne na predmestí so svojím náladovým synom Albiem zvaným Vajce, ktorý sa práve chystá na univerzitu.

A odrazu Connie manželovi oznámi, že sa chce rozviesť!

Nemohla si to načasovať horšie. Connie naplánovala mesačnú rodinnú okružnú cestu po európskych mestách v snahe podporiť umelecké sklony svojho potomka a ukázať mu najslávnejšie svetové výtvarné diela. A hoci sa chce s manželom rozísť, tento plán zrušiť nemieni.
Douglas verí, že ak sa výlet uskutoční, azda všetko nakoniec dobre dopadne. Tajne dúfa, že mu to pomôže zachrániť manželstvo a pritom sa aj zblížiť so synom, ktorý mu niekedy pripadá ako cudzí. A tak sa začne jeho odysea od slávnych parížskych múzeí cez amsterdamské ulice a benátske kaviarne až po barcelonské pláže.

Bude to Douglasovo posledné leto v úlohe manžela, alebo nastane okamih, keď sa jeho manželstvo a možno aj celý život zmení?

Novinka MY je opäť plná dôvtipu a inteligencie, príjemné čítanie na letné večery. The Telegraph ho označil za „brilantný príbeh lásky ľudí v strednom veku“ a dodáva, že román My je tichá radosť. Jednoduchý príbeh určite osloví mnohé páry, ktoré si zrazu uvedomia, že musia vykročiť na novú romantickú cestu, aby dostalo ich manželstvo opäť šťavu.“

Začítajte sa do novinky My od Davida Nichollsa.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM