KAW Správy Samospráva

Tešili ste sa na bohato ROZŽIARENÚ Bratislavu? Svetielok bude v centre MENEJ, musí sa šetriť

Zvyšujúce sa ceny energií ovplyvňujú aj dianie v hlavnom meste. Kým po iné roky sme sa kochali bohatou vianočnou výzdobou, tentoraz sa budeme musieť trocha uskromniť.

Ilustračný obrázok k článku Tešili ste sa na bohato ROZŽIARENÚ Bratislavu? Svetielok bude v centre MENEJ, musí sa šetriť
13
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Hlavné mesto reaguje na zvýšené ceny energií a bude ich zohľadňovať aj v súvislosti s vianočnou výzdobou. Vlani bola vianočná výzdoba v meste koncipovaná inak ako po minulé roky, hustota svetelnej výzdoby bola bohatšia. Teraz to bude iné.

Menej svetielok

Obyvateľkám a obyvateľom sme aj touto cestou vlani chceli spríjemniť vianočnú atmosféru, o to viac, že sa pre epidemickú situáciu nemohli konať vianočné trhy. Tento rok bude aj vzhľadom na aktuálnu situáciu o čosi menej svetelných prvkov, no opäť budú tvorené najmä úspornými LED prvkami,“ informovala Bratislava24 hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková.

Hlavné mesto odporučilo aj mestským častiam, aby zvážili rozsah výzdob a siahli po úspornejších LED variantoch.

Centrum Bratislavy sa rozžiari vianočnou výzdobou 25. novembra, kedy sa aj slávnostne rozsvieti vianočný stromček na Vianočnom Hlavnom trhu.

Iba do Troch kráľov

Prechádzku po centre mesta dlho neodkladajte. Doba celkového trvania svietenia vianočnej výzdoby sa totiž skráti približne o mesiac, potrvá do Troch kráľov. „Náklady za spotrebovanú energiu v rámci vianočného svietenia a výzdoby nepredstavujú významnú čiastku v rámci celkových nákladov na energie. Znížením hustoty svetelnej výzdoby čiastočne ušetríme na montáži a demontáži týchto prvkov,“ dodala hovorkyňa.

Ako ďalej pripomenula, šetrenie energiami je nevyhnutné a úprava rozsahu výzdoby je aj reakciou na aktuálnu situáciu. V adventnom období však Bratislavčanov potešia Bratislavské Vianoce a Vianočný Hlavný trh.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Vianočne vysvietená Bratislava
13
Galéria
Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM