Ilustračný obrázok k článku Tesco pomohlo komunitám na lokálnej úrovni: O tom, kam pôjde 170-tisíc, rozhodli Slováci!
15
Galéria
Zdroj: Dnes24/Milan Hanzel

Tesco pomohlo komunitám na lokálnej úrovni: O tom, kam pôjde 170-tisíc, rozhodli Slováci!

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame organizovala spoločnosť TESCO tento rok už po 9-krát. Lokálne projekty podporilo čiastkou takmer 170-tisíc eur.

han Tlačové správy
han Tlačové správy

Tesco pomohlo komunitám na lokálnej úrovni: O tom, kam pôjde 170-tisíc, rozhodli Slováci!

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame organizovala spoločnosť TESCO tento rok už po 9-krát. Lokálne projekty podporilo čiastkou takmer 170-tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Tesco pomohlo komunitám na lokálnej úrovni: O tom, kam pôjde 170-tisíc, rozhodli Slováci!
15
Galéria
Zdroj: Dnes24/Milan Hanzel

Tesco sa na Slovensku už 25 rokov neustále zaoberá podporou všetkých komunít, v ktorých pôsobí. Aj v roku 2021 podporil reťazec lokálne projekty na zlepšenie života po celom Slovensku sumou takmer 170-tisíc eur. V poradí sa jedná už o deviatu edíciu.

Pred dvomi mesiacmi

Zákaznícke hlasovanie sa rozbehlo v pondelok 14. júna 2021 vo všetkých predajniach Tesca. Zákazníci tak mohli opäť po ročnej prestávke – v ktoromkoľvek spomedzi 153 obchodov Tesca – rozhodnúť o výške odmeny pre vybrané komunitné projekty v ich lokalite. Vďaka tomu tak mohli a môžu na Slovensku pribudnúť nové ihriská, včelíny, knižnice, opravené pamiatky aj športové akcie.

V priebehu doterajších ôsmich edícií programu zákazníci podporili 1 400 projektov spolu vyše 25 miliónmi hlasov a Tesco rozdalo víťazným projektom celkovú sumu viac ako 1 milión eur.

""Tesco na Slovensku sa už 25 rokov neprestajne stará o všetky komunity, v ktorých pôsobí. Teší nás, že podporu lokálnych projektov vnímajú pozitívne aj naši zákazníci. Ich zapojenie do rozhodovania o podpore projektov v ich susedstve sa každým rokom zvyšuje. Tento rok do 9. edície grantu Vy rozhodujete, my pomáhame svoje projekty prihlásilo rekordných 477 neziskových organizácií či škôl. Tento masívny záujem zo strany organizácií aj zákazníkov len potvrdzuje, že ľudia na Slovensku majú úprimný záujem zlepšovať svoje okolie a prispievať k pozitívnej zmene," hovorí Katarína Pšenáková, CSR manažérka Tesca na Slovensku.

Koľko už odovzdali?

Tesco v rámci grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame doteraz podporilo celkovo 1 617 projektov sumou 1,33 milióna eur. Zákazníci projektom odovzdali dokopy vyše 27,7 milióna žetónov. Zrealizované projekty pomohli skrášliť komunity, zlepšiť životy ľudí i zvierat či podporiť deti a mládež vo vzdelávaní a voľnočasových aktivitách naprieč Slovenskom. Príležitosť dostali i návrhy projektov, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so súčasnou mimoriadnou situáciou po nástupe koronakrízy či podporiť zdravie a imunitu.

Po deviatykrát

Z grantového programu sú podporené projekty s pestrým zameraním na rozvoj komunít. Vybrané projekty postúpili do hlasovania, ktoré prebiehalo vo všetkých obchodoch spoločnosti Tesco. Za projekty hlasovali samotní zákazníci, ktorí za každý nákup dostali 1 hlasovací žetón.

Projekty zapojené do hlasovania na obchodoch získavajú granty podľa umiestnenia v hlasovaní zákazníkov v danom regióne v nasledovnej výške: 1. miesto: 1 300 eur, 2. miesto: 600 eur, 3. miesto: 300 eur.

Spolu tak za 9. edíciu Tesco rozdelí takmer 170 000 Eur medzi 231 víťazných organizácií.

Odovzdávanie na Zlatých pieskoch

V stredu 25. augusta sa odovzdávali spomínané granty aj v TESCO STORES na Zlatých pieskoch v Bratislave. Nechýbal ani generálny riaditeľ Tesco Stores SR: Martin Kuruc či hosť v podobe britského veľvyslanca na Slovensku Nigela Bakera alebo vicestarostu mestskej časti Bratislava – Ružinov: Michala Gašaja.

„Tých odovzdaných 1,3 milióna eur za deväť kôl je dôkazom, že naozaj sa snažíme naše komunity a miesta, kde pôsobíme, výrazne podporovať. Už sa tešíme na desiate kolo, ktoré podporíme ešte vo väčšej miere a rozdáme ďalších 160-tisíc. Za mňa ide veľká gratulácia všetkým víťazom. Hlavne však za tie fantastické projekty, ktoré pripravujú nielen tí, ktorí vyhrali, ale všetci. V prvom rade ide im veľká vďaka za to, čo robia,“ prezradil generálny riaditeľ Tesco Stores Martin Kuruc.

„Tesco je známe na celom Slovensku, oslavuje 25 rokov na Slovensku a tento program je neskutočný. Hlavne preto, že o víťazoch rozhodujú zákazníci a nie riaditelia. To je v tomto smere nesmierne dôležité, pretože podporujú miestne komunity a ich projekty. Už sa neviem dočkať desiateho ročníka,“ doplnil britský veľvyslanec Nigel Baker.

Ako rozhodli zákazníci o projektoch v hypermarkete Tesco Zlaté piesky v Bratislave?

1.miesto: 1300 EUR – Obchodná akadémia Račianska 107 n.f.: Ing. Dana Michalková, správca neinvestičného fondu obchodná akadémia (odovzdal Nigel Baker)

2.miesto: 600 EUR – Združenie AIESEC Comenius University: Michal Tóth, finančný manažér (odovzdal Martin Kuruc)

3.miesto: 300 EUR – Občianske združenie Trnávka: Mgr. Nikola Murčová – zástupkyňa pre II.stupeň Základnej školy Vrútocká 58, Bratislava a učiteľky Mgr. Dominika Šišková, Mgr. Alena Boledovičová, PaedDr. Darina Balážková (odovzdal Michal Gašaj)

Pozn. Celkovo takto dostane financie 231 projektov v tomto kole. V každom obchode sú iné projekty na hlasovanie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín