Rôzne

Technika, veda aj informatika. Žiaci z Nového Mesta dostanú nové moderné učebne

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto získala pre tento projekt finančnú podporu Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Ilustračný obrázok k článku Technika, veda aj informatika. Žiaci z Nového Mesta dostanú nové moderné učebne
Zdroj: TASR

Žiaci základných škôl v Novom Meste sa budú učiť a rozvíjať svoje zručnosti v moderných odborných učebniach. Mestská časť ich vybuduje na troch svojich školách – na Riazanskej, Sibírskej a Jeséniovej ulici.

Nové učebne

Nové priestory budú slúžiť pre technické práce, prírodné vedy, informatiku aj cudzie jazyky. "Chceme, aby naše školy rozvíjali žiakov v odboroch, o ktoré je reálne na trhu práce stále väčší záujem. Všeobecné vzdelávanie na Slovensku je veľakrát už za hranicou únosnosti, preto som rád, že naše školy vďaka novým odborným učebniam a praktickému a pútavému prístupu k vzdelávaniu vzbudia záujem detí o vedu či techniku. Získajú tak zručnosti, ktoré budú atraktívne pre zamestnávateľov,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Na Základnej škole Riazanská vzniknú biologicko-chemická a jazyková učebňa, kde bude vzdelávanie prebiehať aj prostredníctvom moderných technológií na báze zážitkovej výučby. Na Jeséniovej pribudne učebňa pre informačno-komunikačné technológie, v ktorej budú žiaci pracovať na notebookoch. Na Základnej škole Sibírska chcú posilňovať záujem detí o technické odbory. V novej polytechnickej učebni budú môcť tvoriť, používať jednoduché nástroje a náradie, netradičné materiály a učiť sa techniky ich spracovania.

Financovanie

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto získala pre tento projekt finančnú podporu Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Predpokladané náklady na vybudovanie učební sú 200-tisíc eur. Z eurofondov pôjde na tento projekt 100-tisíc eur, spoluúčasť mestskej časti je 10-tisíc eur. Zvyšok sa dofinancuje zo štátneho rozpočtu.

„Sme v prípravnej fáze verejného obstarávania. Budovanie a zariaďovanie nových učební plánujeme počas prázdnin tak, aby žiakom mohli učebne začať slúžiť od nového školského roka,“ avizuje vedúca Oddelenia investícií a verejného obstarávania Daša Effenbergerová.

Bratislava24.sk informoval Marek Tettinger, hovorca Miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto.

Ilustračný obrázok

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM