Rôzne Správy

PIVO zadarmo aj lákavé ZĽAVY: Niektoré bratislavské podniky odmeňujú ZAOČKOVANÝCH

Niekoľko reštaurácií v hlavnom meste sa rozhodlo motivovať a odmeniť svojich zákazníkov za to, že sa dali zaočkovať. Prispievajú tak predsa k zníženiu hrozby ďalšieho lockdownu.

Ilustračný obrázok k článku PIVO zadarmo aj lákavé ZĽAVY: Niektoré bratislavské podniky odmeňujú ZAOČKOVANÝCH
Zdroj: TASR

Po vyše roku protipandemických opatrení nie je gastrosektor v priaznivej situácií. Mnoho podnikov zavrelo svoje prevádzky a aj pre zamestnancov je gastro rizikovým odvetvím. Viac ako polovica prevádzok sa obáva o svoju existenciu v prípade tretej vlny.

Majitelia viacerých podnikov na Slovensku si preto obzvlášť vážia zodpovedných zákazníkov a na konzumáciu v ich podniku im ponúkajú príjemnú zľavu či pivko zadarmo.

Pivá zadarmo

Jednou zo spomínaných reštaurácií je Dunajský pivovar, ktorý je známy aj tým, že v máji tohto roka vystavil blacklist členom vlády a vyhlásil, že ich odmieta obslúžiť. Blacklistom chcela reštaurácia apelovať na vládu, aby začala konať a pomohla gastro sektoru, ako aj kultúre. Na čiernej listine sa objavili mená vtedajších členov vlády aj so štátnymi tajomníkmi. Zoznamu „kraľoval“ bývalý minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Teraz reštaurácia prišla s tým, že všetkým hosťom, ktorí sú očkovaní, je k dispozícii vernostný program, ktorým sa môžu zapojiť aj do očkovacej lotérie. Súťaž nazvali „Vakcína ti dá slobodu!“ Zúčastniť sa jej môže každý, kto predlož doklad o očkovaní vakcínou proti Covid-19, pričom sa ráta už prvá dávka akejkoľvek vakcíny. Každý má potom tiež nárok na prvé, štvrté atď. pivo zadarmo. Navyše môžete súťažiť o zaujímavé ceny. Dunajský pivovar o tom informoval na Instagrame.

Na účet podniku

Pripojila sa aj reštaurácia Estévéčka, ktorá je známa najmä chutnými burgrami. „Veríme v slobodné rozhodnutia. Z toho dôvodu sme sa slobodne rozhodli odmeniť tých ktorí “MAJÚ V PAŽI “ včeličky,“ píše reštaurácia na sociálnej sieti. Až do odvolania majú všetci, ktorí sa u nás preukážu covidpasom, prvé pivo na účet podniku.

„Veríme, že vďaka zodpovednému prístupu Bratislavčanov nebudeme znovu musieť zavrieť brány našej Estévéčky,“ dodáva reštaurácia.

Odmena pre zaočkovaných

Už pred pár týždňami prišla so zľavami pre zaočkovaných aj iniciatíva My sme GASTRO! „Ďalšie zatvorenie hotelov, penziónov, reštaurácií, kaviarní, pubov… si neželáme a ani si ho už nemôžeme dovoliť. DESAŤ mesiacov sme mali zatvorené, alebo pracovali vo veľmi obmedzenom režime,“ píše iniciatíva na svojom webe.

Majitelia reštaurácií Reštaurácia Štefánka by Pulitzer, Restaurant Parlament a Adria bar, ktoré sú zakladateľmi My sme GASTRO!, podľa vlastných slov veľmi citlivo vnímajú, že zaočkovanosť obyvateľov Slovenskej republiky patrí k najnižším v Európskej únii. A tak sa rozhodli priložiť ruku k dielu a malou troškou prispieť k vyššej miere zaočkovanosti v krajine.

„Tešíme sa na chvíľu, keď Ministerstvo financií uvoľní peniaze na „očkovaciu“ kampaň. Igor Matovič sa určite neurazí, ak sa ho pokúsime predbehnúť v tom, že už teraz ponúkame 10 percentnú zľavu na konzumáciu všetkým našim zaočkovaným klientom,“ napísal v statuse na Facebooku Andrej Gogola, spolumajiteľ reštaurácie Štefánka by Pulitzer.

Titulné foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM