Martin Zvolensky Hokej

Strelecká kríza v Slovane pokračuje

Slovanisti ani pod hrozbou zníženia platov nedokázali bodovať. Útočný dvojzáprah Kuľha - Hujsa opäť chýbal a v 20.kole Slovnaft extraligy idú Bratislavčania domov bez víťazstva

Belasí nezačali najlepšie, už po 59 sekundách prehrávali. Strelou od modrej čiary vymietol ľavý horný roh Konrádovej brány Dlouhý. Aj v ďalšom priebehu duelu, ktorý sa hral v skvelej atmosfére, keďže na štadión si našli cestu aj futbaloví priaznivci, boli aktívnejší domáci. V 8. minúte využil početnú výhodu o dvoch hráčov Devečka a vlci viedli 2:0. Slovanisti mali väčšiu možnosť až v polovici úvodného dejstva, ale pokus Nedorosta zmaril Laco. Keďže Bratislavčania sa následne nedokázali presadiť ani z dvoch presilových hier, do šatní odchádzali s dvojgólovým mankom.
Druhá tretina sa začala opatrne z oboch strán. Nezáživný priebeh okorenila len individuálna akcia Kapuša v oslabení, ktorý na Laca nevyzrel. V 28. minúte prakticky z prvej šance v tejto časti zvyšoval na 3:0 po premenenom samostatnom úniku Stupka. Slovanisti mohli skorigovať stav Skokanom, ale ten ani na dvakrát neuspel. Znovu tak udrelo na druhej strane. Ďalší únik domácich zakončil Kokavec blafákom a strelou pomedzi betóny Rybára, ktorý predtým nahradil Konráda v bráne hostí.
Aj tretie dejstvo začali aktívnejšie domáci a v 44. minúte ešte viac prehĺbil skazu bratislavského Slovana svojim druhým gólom Kokavec. O ďalších päť minút mohli pridať Žilinčania šiesty gól, ale proti zakončeniu Hreusa vytiahol Rybár výborný zákrok. V ďalšom priebehu záverečnej tretiny sa už nič výnimočné nedialo. Vlci bez väčších problémov kontrolovali svoje pohodlné vedenie, ale Laco sa napokon čistého kontra nedočkal. 27 sekúnd pred sirénou zaznamenal čestný úspech belasých Kapuš. V zápase s množstvom trestov na oboch stranách sa nedokázali Slovanisti strelecky presadiť a séria prehier sa natiahla už na šiestu v rade.

** MsHK DOXXbet Žilina – HC Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)**
Góly: 1. Dlouhý, 8. Devečka, 28. Stupka, 33., 44. Kokavec – 60. Kapuš. Rozhodovali: Lauff – Kalina, T. Orolin, vylúčení: 7:11, navyše: Horský, Drevenák 5+DKZ za hrubosť, Rúfus trest v hre za hrubosť, Hreus 5+DKZ za pichnutie – Frühauf 10 minút za napadnutie zozadu, Bohunický 10+DKZ za nešportové správanie, Janík, Hudáček 5+ DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1904 divákov

Zostavy:
** MsHK DOXXbet Žilina:**
M. Laco – Kolarz, Milovanovič, Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Ďurkech – Petruška, Palovčík, Kokavec – Drevenák, Horský, Smotrila – Nemec, Hreus, Stupka – Hájnik, Kubiš, Valášek
Slovan Bratislava: Konrád – Kováčik, Bohunický, Frühauf, Kántor, Cartelli, Janík, Trška, Jendek – Richard Huna, Róbert Huna, Demel – Vaic, Lipiansky, Nedorost – Skokan, Kapuš, Buc – Bakoš, Hudáček, Sloboda