Aktualizované Krimi

Streľba na diaľnici: Vodič ignoroval hliadku polície, nasledovala scéna ako z akčného filmu

Polícia najskôr vystrelila do vzduchu varovné signály a následne výstrely smerovali aj do pneumatík unikajúceho auta. Zo zásahu zverejnila aj video.

Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj

Vodič osobného auta značky BMW vo štvrtok napoludnie ignoroval policajnú výzvu. Polícii sa podarilo zastaviť vodiča až na diaľnici po prestrelení jednej z pneumatík. Informovala o tom Veronika Martiniaková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Do vzduchu aj do pneumatík

Polícia spozorovala vodiča v Bratislave na Hydinárskej ulici. „Nemal zapnutý bezpečnostný pás a tiež nepoužil smerovku pri zmene smeru jazdy. Z uvedených dôvodov sa ho policajti rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť, pričom použili výstražné svetelné a zvukové znamenia. Vodič však na policajnú výzvu nereagoval a začal pred policajtmi unikať po diaľnici D4,“ priblížila Martiniaková.

Polícia preto podľa hovorkyne najskôr vystrelila do vzduchu varovné signály a následne výstrely smerovali aj do pneumatík unikajúceho auta. „Svoju jazdu vodič ukončil po prestrelení jednej pneumatiky nárazom do stredových zvodidiel na diaľnici D4 pri výjazde na Rovinku a Podunajské Biskupice. V osobnom motorovom vozidle sa nachádzala aj ďalšia osoba mužského pohlavia,“ dodala Martiniaková.

Doplnila, že pri nehode sa nikto nezranil a celú situáciu už vyšetruje polícia.

Mohlo by vás zaujímať

POLICAJNÁ NAHÁŇAČKA: VODIČ NEZASTAVIL ANI PO VAROVNÝCH VÝSTRELOCH Dnes krátko pred 12:00 h bratislavskí PMJ – čkári...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Thursday, March 25, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM