Rôzne Správy

Strašné! PES v bratislavskom lesoparku napadol SRNCA, ten nemal šancu prežiť

Aj menšie plemeno psa dokáže strhnúť či uštvať srnku. Voľne pustený pes môže aj vyduriť diviaky z ležoviska v kríkoch a to by pre neho nemuselo dopadnúť dobre.

Ilustračný obrázok k článku Strašné! PES v bratislavskom lesoparku napadol SRNCA, ten nemal šancu prežiť
Zdroj: Jakub Mrva

Kontroly voľne pustených psov v bratislavskom lesoparku je potrebné zintenzívniť. Žiada to viceprimátor Bratislavy Jakub Mrva. Poukazuje na pribúdajúce prípady strhnutých zvierat a aj sťažnosti návštevníkov mestských lesov. Stretnúť sa preto chce so zástupcami mestskej polície a lesnej stráže.

Psy skáču aj na ľudí

Najmä rodičia s deťmi, cyklisti, ale aj niektorí psičkári sa sťažujú na voľne pustené psy, ktoré skáču na ľudí, alebo predstavujú pre deti ohrozenie,“ napísal na sociálnej sieti Mrva.

Ročne psy v bratislavských mestských lesoch podľa jeho slov strhnú desiatky sŕn, danielov či muflónov.

Okrem toho pozabíjajú nespočetné množstvo ježkov, hadov, z hniezda vypadnutých malých vtákov či zajacov. Majitelia svojich psov nerešpektujú, že pes musí byť podľa zákona v lese na vôdzke,“ podotkol viceprimátor.

Stret so zverou

Ako tvrdí, aj menšie plemeno psa dokáže strhnúť či uštvať srnku. Voľne pustený pes môže aj vyduriť diviaky z ležoviska v kríkoch. „Strety diviaka a psa väčšinou pre psa nedopadnú dobre,“ povedal Mrva.

Upozornil aj na nedávny prípad mŕtveho srnca, strhnutého psom. „Dnes je očividné, že hliadky musíme zintenzívniť,“ skonštatoval viceprimátor.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM