KAV Rôzne

Statný 2,5-metrový sumec ukončil svoju púť. Rybieho starčeka vylovili z Draždiaka uhynutého

Čierne predtuchy sa potvrdili a jazero v piatok vyplavilo mohutné telo rybieho starčeka.

Ilustračný obrázok k článku Statný 2,5-metrový sumec ukončil svoju púť. Rybieho starčeka vylovili z Draždiaka uhynutého
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Návštevníkov Veľkého Draždiaka pred pár týždňami vystrašil obrovský sumec, ktorý plával blízko brehu. Išlo o statného 2,5-metrového krásavca.

Sumec – starček

Hoci nebol nijako nebezpečný, odborníkom sa jeho neprirodzené správanie nepozdávalo a viacerí vyjadrili pochybnosti o tom, či je ryba zdravá.

Čierne predtuchy sa potvrdili a jazero v piatok (6.9.) vyplavilo mohutné telo rybieho starčeka.

Podľa svedkov, ktorí boli práve pri jazere, páni z rybárskeho zväzu určili vek sumca na 50 rokov a jeho váhu až na na 90 kilogramov. Okrem staroby a choroby bol údajne aj poranený.

Rybári jeho telo odniesli a sumec si už „pláva“ vo vodách večnosti.

Užitočná ryba

Hoci je vo Veľkom Draždiaku momentálne o jedného menej, počet sumcov každým rokom narastá. „Sumec je teplomilná ryba a každým rokom sa vodné plochy otepľujú, čo mu vyhovuje,“ informoval na sociálnej sieti prezident Slovenského rybárskeho zväzu Emanuel Seemann.

Sumec je pre vodné plochy dokonca veľkým prínosom. "Je to tzv. čistič, pretože filtruje bahno, aby z neho dostal mikroorganizmy a takisto likviduje uhynuté alebo choré ryby,“ pripomína Seemann.

Zdroj: Facebook

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Rýchle správy

Najčítanejšie