Správy Samospráva

Starostovi praskli nervy: Exkrementy na trávniku mi ľudia nahlasujú, ale vandalizmus si nevšímajú

Ľudia neustále upozorňujú na psíčkarov, ktorí po svojich miláčikoch neupratujú, no zničené ihrisko nenahlásia.

Ilustračný obrázok k článku Starostovi praskli nervy: Exkrementy na trávniku mi ľudia nahlasujú, ale vandalizmus si nevšímajú
Zdroj: Facebook.com/MČ Vrakuňa - oficiálna stránka

Problémy s vandalizmom majú asi všade, ale starostovi Vrakune už praskli nervy. Je znechutený z toho, čomu musí neustále čeliť. V mestskej časti neustále vandali ničia stromy, ihriská, ba dokonca ukradli aj svietidlá! Martin Kuruc je však smutný z nezáujmu ľudí o svoje okolie.

Exkrementy

„Nie je predsa normálne, že niekedy dostanem 10 fotiek od občanov, ako nafotia psie exkrementy na chodníku a dožadujú sa nápravy, ale že niekto ukradne v noci lampu, ktorá je prizváraná k stĺpu a ešte prišrobovaná 6 šróbami, na ktorých sme naschvál zničili závit, aby sa to nedalo ukradnúť, to si nevšimne nikto,“ uviedol smutný starosta Vrakune Martin Kuruc.

Zničený areál

Aktuálne vandali zničili nový športový areál na dvore Základnej školy Rajčianska.

„Hádzanárske bránky, ktoré slúžili síce viac na futbal, ale ok, boli riadne a pevne osadené dodávateľskou firmou z dvoch dôvodov, aby sa nepresúvali, ale hlavne aby nespadli a nespôsobili niekomu zranenie. Čo sa však stalo? Niekto poškodil kotvenie a jedna bránka spadla. Našťastie nikoho nezranila, ale keďže bolo pekné počasie a na ihrisku veľa detí, tak sa naozaj niečo stať mohlo,“ dodáva Martin Kuruc.

Samospráva síce ihneď poškodenie opravila, no starosta sa obáva, aby vandali zase niečo podobné neurobili.

„Poprosím každého, komu záleží na našej Vrakuni a na bezpečnosti našich detí, ak uvidíte, ako niekto ničí náš spoločný majetok, neváhajte to nahlásiť, pomôžete tak nielen nám, ale všetkým,“ uzatvára Martin Kuruc.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM