Andrea Mesarčíková Rôzne

Staré Mesto má oddnes tretieho okrskára

Tretieho okrskára má bratislavské Staré Mesto. Je ním mestský policajt Tomáš Csölley, ktorému bol na území tejto mestskej časti dnes pridelený konkrétny okrsok.

Jeho hranice tvoria Námestie slobody, ulice Mýtna, Legionárska, Karadžičova, 29. augusta a Kollárovo námestie.
Okrskár nie je nováčikom, v Mestskej polícii pracuje päť rokov a má prehľad o tom, kde sa čo deje v centre mesta. Hnevá ho parkovanie v zeleni na Blumentálskej aj na blízkych uliciach Floriánska a Májkova či nerešpektovanie zákazu zastavenia na Fazuľovej ulici. Chce pomôcť návštevníkom Blumentálskeho kostola, ktorých tam obťažujú bezdomovci. Pozná tiež problémy s agresívnymi jednotlivcami na verejných toaletách v parčíku na Americkom námestí, vie aj o večernom a nočnom vyčíňaní mladých na Námestí slobody, kde sa popíjanie alkoholu často spája s bitkami a znečisťovaním verejného priestranstva.
„Pozor by si pred ním mali dať aj psičkári, ktorí ignorujú všeobecne záväzné nariadenie o podmienkach chovu psov,“ uviedla pre TASR staromestská hovorkyňa Alena Kopřivová.
Obyvatelia okrsku, ktorí potrebujú na vyriešenie nejakého problému pomoc Mestskej polície, nájdu Csölleyho každý štvrtok od 15.00 do 17.00 h v kultúrnom centre na Školskej ulici.

Zdroj TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie