Tomáš Stupavský Rôzne

Stará tržnica opäť ožila obľúbeným potravinovým podujatím Trh-Piac-Markt

Zabíjačkové špeciality, zdravé výrobky, lízanky, makrónky, koláče či sezónna zelenina. To všetko ste dnes opäť mohli nájsť v priestoroch Starej Tržnice, kde sa konal obľúbený potravinový trh s názvom TRH-PIAC-MARKT.

Ilustračný obrázok k článku Stará tržnica opäť ožila obľúbeným potravinovým podujatím Trh-Piac-Markt
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk

Pochutiny od výmyslu sveta ste dnes mohli ochutnať a následne si aj zakúpiť na ďalšom potravinovom trhu, ktorý sa už s pravidelnosťou od septembra 2013 koná v Starej tržnici.

„Dnes sme po dlhšom čase zvolili nový koncept a trh sa niesol v duchu fašiangov, pretože práve toto obdobie je typické pre január na Slovensku. V ponuke boli zabíjačkové aj iné mäsové výrobky, rôzne remeselné výrobky a hlavne sezónna zelenina," povedala Illah van Oijen z občianskeho združenia Aliancia Stará tržnica.

Novinkou boli stánky, v ktorých návštevníci našli ručne robené lízanky, cukríky, makrónky, ale aj čokolády v obaloch s bratislavskou tematikou. Čiže zákazníci si mohli trošku osladiť svoj život.

„Predstavilo sa tu až 94 predajcov, čo je obrovský nárast, keďže takto pred rokom sme ich tu mali iba okolo 50. Preto si dovolím tvrdiť, že Bratislavčania majú o domáce originálne výrobky záujem a už si na náš trh navykli," doplnila van Oijen.

Obchodníci sa nachádzali aj na poschodí tržnice, kde sa návštevníci mohli posilniť jedlom a pitím v gastro zóne s novým sedením. Okrem maškrtenia napríklad na palacinkách ľudí zaujal aj čitateľský kútik, ktorý ponúkol jedinečnú burzu kníh.

Zábavu pre deti obstarala aj susediaca kaviareň TUTO, kde boli priestory ozdobené fašiangovou výzdobou a Dielničkami pre všetky detičky.

Ako nám prezradila Illah van Oijen, ďalší Trh-Piac-Markt by sa mal uskutočniť o dva týždne opäť v sobotu od 10.00 do 15.00 h.

Prečítajte si tiež: Spoluorganizátorka Illah van Oijen: Trh-Piac-Markt nie je hipsterský trh.

TRH-PIAC-MARKT
14
Galéria
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM