Rôzne Správy

Štamgasti si musia nájsť nové miesto: LEGENDÁRNA bratislavská KRČMA ustúpila obnove parku

Budova bola postavená v roku 1970 pre správcu detských ihrísk. Od roku 1994 však bola prenajímaná a slúžila ako bufet.

Ilustračný obrázok k článku Štamgasti si musia nájsť nové miesto: LEGENDÁRNA bratislavská KRČMA ustúpila obnove parku
Zdroj: Bastardik Vladimir , Bratislava - Nové Mesto

Nové Mesto začalo s postupnou revitalizáciou Račianskeho mýta. Prvým krokom je sanácia budovy bývalého bufetu, známeho pod názvom Koliesko, ktorej stav bol vyhodnotený ako nevyhovujúci. Dočasne ho nahradí gastrokontajner. Informovala o tom Veronika Bauch z úseku komunikácie miestneho úradu.

Koniec známeho bufetu

Budova bufetu bola, veľmi laicky, v katastrofálnom stave. Hliníkové rozvody elektriny, zatekajúci a plesnivý strop, žiadna izolácia. Služby, na ktoré sú obyvatelia roky zvyknutí, však ostanú zachované. Zatiaľ v dočasnom priestore,“ skonštatoval starosta Nového Mesta Matúš Čupka.

Budova bola postavená v roku 1970 pre správcu detských ihrísk. Od roku 1994 však bola prenajímaná a slúžila ako bufet.

Stretávali sa tu ľudia, ktorí bývali v okolí Račianskeho mýta, na kofolu či pivo sem zašli aj študenti, či chlapi po robote po ceste na Hlavnú stanicu. Bufet bol známy dobrými cenami, v lete sa tam v tieni príjemne sedelo a debatovalo.

O budúcej podobe a funkciách jeho „následníka“ rozhodnú v najbližších rokoch obyvatelia i návštevníci.

Obnova parku

V najbližších týždňoch by mala samospráva začať rekonštruovať ďalšie časti parku na Račianskom mýte. Podľa starostu ide o dlhé roky zanedbávaný priestor, kde sa všetko riešilo len provizórne. „Uvedomujeme si potenciál Račianskeho mýta a jeho význam pre Bratislavčanov,“ poznamenal Čupka.

Ihrisko aj fitness prvky

V prvej fáze revitalizácie sa počíta s multifunkčným ihriskom, stojanmi na bicykle, pitnou fontánou, hojdacími sieťami či s fitness prvkami. Náklady by mali dosiahnuť viac ako 1,6 milióna eur, práce by sa mali začať pred letom.

Projekt Adaptácia parku na Račianskom mýte prostredníctvom vodozádržných opatrení sa realizuje vďaka podpore z Kohézneho fondu v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Ambíciou mestskej časti je postupná revitalizácia celého územia Račianskeho mýta, a to z externých zdrojov.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Bratislava - Nové Mesto
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM