Rôzne

VIDEO: Už sú za mrežami v Györi. Obvinených za smrť na Námestí SNP chytili na diaľnici

Tretieho podozrivého muža z Macedónska zadržali na Slovensku, zatiaľ obvinený nebol.

Zdroj: YouTube.com

Obvinení Srbi sú zadržaní v severomaďarskom meste Győr, potvrdila to hovorkyňa veliteľstva polície Komárom-ostrihomskej župy Gréta Racsová Galambosová. Podľa nej zatiaľ nie je známe, kedy bude dvojica mužov odovzdaná slovenským orgánom.

Zadržali ich na diaľnici

Maďarská župná polícia dostala hlásenie v utorok o 21.30 h, že dvaja podozriví po diaľnici M1 smerujú autom do Budapešti. Hliadka na 54. kilometri diaľnice odviedla auto na odpočívadlo a preverila totožnosť 21-ročného a 26-ročného muža.

Potom ich predviedla na policajnú stanicu v Györi a zadržala na základe európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý vydal Okresný súd Bratislava I.

Smrť na Námestí SNP

V nedeľu (8. 12.) nadránom mali v bratislavskom Starom Meste napadnúť a usmrtiť 22-ročného Srba. V stredu boli obvinení zo zločinu zabitia spáchaného formou spolupáchateľstva.

„V spolupráci s Národnou ústredňou Interpol a políciou Maďarskej republiky boli zadržaní dvaja muži podozriví z útoku na Srba, ku ktorému došlo v skorých ranných hodinách 8. decembra pred budovou Hlavnej pošty v Bratislave,“ spresnila slovenbská polícia.

Obvinenie v neprítomnosti

Dvaja Srbi boli obvinení v neprítomnosti, zatiaľ čo sa vykonávajú úkony na vydanie obvinených z Maďarska. Zadržaní boli na základe európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý vydal Okresný súd Bratislava I.

Tretieho podozrivého muža, občana Macedónska, zadržali na území Slovenska. Ten zatiaľ obvinený nebol.V prípade právoplatného odsúdenia hrozí obvineným trest odňatia slobody vo výške siedmich až desiatich rokov.

Zdroj: Facebook

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie