Nina Táborská Rôzne

Špeciálny program: Pozrite sa, čo si pre vás Bratislava nachystala počas víkendu

V hlavnom meste sa aj počas tohto víkendu bude konať veľa rôznych podujatí, ktoré tentokrát súvisia s prichádzajúcimi sviatkami. Na sobotu pripadá sviatok Všetkých svätých a deň na to Pamiatka zosnulých – dušičky, no ešte predtým sa v noci z 31. októbra na 1. november oslavuje Halloween.

Ilustračný obrázok k článku Špeciálny program: Pozrite sa, čo si pre vás Bratislava nachystala počas víkendu
Zdroj: TASR

Piatok sa nesie v znamení najrôznejších halloweenskych párty. Tu sú najzaujímavejšie z nich:

Halloween v Kafe Scherz

Pre tých, ktorý majú radšej iný druh zábavy. Ak máte radi strachh, radi sa bavíte a viete sa baviť aj na vlastnom strachu v Kafe Scherz si prídete na svoje. Stanete sa svedkom strašidelno-improvizovanej zábavy, ktorej budete aj súčasťou.

Vstup: voľný

Halloween v Batelieri

Elektro night plná tanečnej hudby v halloweenskom duchu. Mať masku nie je podmienkou. Výzvu duchov budú mať na starosti šamani za prehrávačmi, čarodejníci za mixážnymi pultami a DJ-i, ktorí sa neboja ničoho

Vstupné: do 23:00 – 4 eur, po 23:00 – 5 eur

Make Some Noiz ‚Trick or Treat‘

Špeciálna helloweenska edícia, veľkolepá výzdoba, voľný vstup v maske a veľa hororových prekvapení. Taká bude halloweenska párty v Nu Spirit Clube. Ako avizujú organizátori, „nebezpečenstvo zombie apokalypsy je vysoké!“

Vstup bez masky: 5 eur

Halloween Black Out

Párty ako stvorená pre tých, ktorí si so svojou maskou dali veľkú námahu a chcú byť aj patrične odnemení! Desivá výzdoba, DJ's a pravdaže masky. Pozor súčasťou je súťaž o najlepšie masky a kostými a veľa vecných výhier, o 20:00 v Black Out music bar.

Vstupné: do 22:00 dámy zdarma inak 3,50 eur

Sobota:

Dušičky

Pietna spomienka pri príležitosti Sviatku všetkých svätých sa uskutoční o 14.00 hodine na vojenskom cintoríne v Petržalke – Kopčanoch. Podujatie organizuje Petržalský okrášľovací spolok.

Vegánsky deň

1. novembra na celom svete patrí vegánom. Oslavuje sa medzinárodný vegánsky deň a Vegánske hody v priestoroch A4 – nultý priestor sa rozhodli pripraviť výnimočný program. Súčasťou večera okrem bohatej ochutnávky vegánskych jedál bude aj premiéra dlhoočakávaného dokumentárneho filmu Cowspiracy.

Vstup: voľný

Mesiac fotografie 2014

Od soboty budete môcť nájsť v galériách a múzeách Bratislavy opäť množstvo individuálnych a kolektívnych výstav od autorov z celého sveta. Začína sa 24. ročník festivalu Mesiac fotografie.

Nedeľa

Siesta v galérii – svätci a svätice

Počas sviatkov všetkých svätých sa spolu lektorom Vladislavom Malastom návštevníci pristavia pri svätcoch a sväticiach medzi dielami gotiky a baroka. Porozpráva o legendách o ich životoch a spôsoboch ich stvárnenia.

Na podujatie, ktoré sa začne o 15.00 hodine v Slovenskej národnej galérii, Esterháziho palác, Námestie Ľ. Štúra, je vstup voľný.

AkvaTera Bratislava

V Dome kultúry Ružinov Cultus sa v nedeľu bude konať medzinárodná akvaristicko teraristická burza a predajná výstava rýb a exotických zvierat. Podujatie, určené pre širokú akvaristickú a teraristická verejnosť. AkvaTera začína už o deviatej ráno.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM