záruba martin Rôzne

Sociálne štipendium pre štúdium v zahraničí dostanú 12 žiaci z BSK

(TASR) - Sociálne štipendiá na štúdium cudzích jazykov v zahraničí dostanú 12 žiaci stredných škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). Informovala o tom dnes hovorkyňa BSK Iveta Tyšlerová.

„Najväčší záujem je tradične o štúdium anglického jazyka,“ doplnila s tým, že stredoškoláci chcú študovať aj nemecký, francúzsky a španielsky jazyk. Na štúdium talianskeho a ruského jazyka sa naopak neprihlásil nikto.
Pripomenula, že BSK mal podľa rozhodnutia Ministerstva školstva SR pridelených spolu 23 miest. „Jedenásť pre anglický jazyk (Írska republika), päť pre nemecký jazyk (Nemecko), dve pre španielsky jazyk (Španielske kráľovstvo), jedno pre taliansky jazyk (Talianska republika), jedno pre ruský jazyk (Ruská federácia) a tri miesta pre francúzsky jazyk (Francúzska republika),“ priblížila hovorkyňa.
O štipendiá však podľa nej prejavilo záujem iba 13 uchádzačov. „Nedostatok prihlásených je spôsobený tým, že určené sociálne kritériá nespĺňa dostatočný počet žiakov s uvedeným stupňom znalosti jazyka (min. B1) a určeným študijným priemerom (max. 2,00),“ vysvetlila Tyšlerová.
Sociálne štipendiá vlády SR sú určené pre žiakov stredných škôl na jednoročné štúdium cudzích jazykov na zahraničných stredných školách. Cieľom projektu je umožniť žiakom zo sociálne slabších rodín absolvovať časť stredoškolského štúdia v zahraničí a zdokonaliť sa vo vybranom cudzom jazyku.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie