Rôzne Šport

Snipers Bratislava chce rozvíjať pohybovú pripravenosť detí v predškolskom veku

Pohybová škôlka so Snajpríkom si kladie za cieľ nielen zdravý rozvoj pohybového aparátu detí a športovej všestrannosti, ale aj rozvoj sociálnych väzieb.

Ilustračný obrázok k článku Snipers Bratislava chce rozvíjať pohybovú pripravenosť detí v predškolskom veku
Zdroj: Snipers Bratislava

Florbalový Klub Snipers Bratislava spúšťa registráciu do prvého ročníka projektu Pohybová škôlka so Snajpríkom. Voľnočasová aktivita je určená deťom, ktoré navštevujú škôlky v Bratislavskom kra­ji.

Deti nevedia spraviť kotúľ

Hlavným cieľom organizátorov je rozvíjať základné pohybové aj sociálne schopnosti od predškolského veku. „Často sa stretávame s tým, že k nám prídu deti na prvý tréning a chýba im úplný základ. Nemajú správnu techniku behu, nevedia spraviť kotúľ. V tomto programe sa naučia deti základné pohybové zručnosti, behať, skákať, šplhať či hádzať. Po absolvovaní Pohybovej škôlky so Snajpríkom budú deti pripravené na akýkoľvek šport, pre ktorý sa v budúcnosti rozhodnú,“ vysvetľuje prezident Snipers Bratislava Vladimír Roziak, ako vznikol nápad zamerať sa na deti už od predškolského veku.

Pohybová škôlka so Snajpríkom si kladie za cieľ nielen zdravý rozvoj pohybového aparátu detí a športovej všestrannosti, ale aj rozvoj sociálnych väzieb. „Prioritou nie je len zdravie. Chceme aby sa deti naučili pracovať v kolektíve, získali nové priateľstvá a rozvíjali taktiež sociálne väzby,“ hovorí Roziak.

Priamo v škôlke

Dva tréningy počas týždňa sa konajú priamo v škôlke, teda v prostredí, ktoré dieťa dobre pozná. Celoročný krúžok tak nekladie nároky na čas rodičov a je prijateľnejší pre deti aj po psychickej stránke.

Financovanie pilotného ročníka zabezpečujú z väčšej časti rodičia, škôlka poskytne vhodné priestory. Skupina 12 detí zaplatí za mesiac tréningov 240 eur. V ideálnom prípade teda výdavok zaťaží peňaženku rodiča 20 eurami mesačne. Organizátori by do budúcna radi preniesli väčšiu časť nákladov na partnerov a odbremenil tak rozpočty rodičov.

Projekt podporila aj spoločnosť Huawei Technologies, ktorá sa stotožňuje s myšlienkou, že deti by nemali pozerať len do telefónov, ale aj sa hrať, hýbať a vytvárať skutočné sociálne väzby.

Do celoročnej pohybovej aktivity sa zapojilo už päť škôlok a prihlasovanie je otvorené pre všetky škôlky v Bratislavskom kraji. Stačí, ak sa prihlásia cez formulár TU. Bratislava24.sk za organizátorov informovala Ela Dekánková.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie