Rôzne

Slovnaft modernizuje rafinériu. Ľudia z okolia budú čeliť hluku a zápachu

Spoločnosti Slovnaft sa snaží, aby negatívne vplyvy znižujúce pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie, boli čo najmenšie.

Ilustračný obrázok k článku Slovnaft modernizuje rafinériu. Ľudia z okolia budú čeliť hluku a zápachu
3
Galéria
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk

Ľudia žijúci v okolí rafinérie Slovnaft budú musieť do konca júna 2019 strpieť viac hluku a zápachu. Slovnaft bude totiž vo svojej rafinérii realizovať generálne revízie spolu na 21 výrobných jednotkách.

Hluk a zápach

„Práce počas generálnych revízií môže sprevádzať zvýšená hladina hluku, vznik zápachu a prípadné spaľovanie na poľných horákoch,“ píše spoločnosť Slovnaft na svojej webovej stránke. Slovnaft sa však bude snažiť skrátiť negatívne vplyvy, ktoré znižujú pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie, na nevyhnutné minimum.

V týždni, ktorý sa začína pondelkom 6. mája, budú musieť obyvatelia okolia Slovnaftu čeliť zvýšenému hluku a zápachu. Počas víkendu zvýšenú mieru hluku spoločnosť Slovnaft nepredpokladá.

„Podľa predpovede počasia sa očakáva vyššia oblačnosť a premenlivé prúdenie vetra, ktorého intenzita má byť najvyššia začiatkom týždňa. V dôsledku toho je možné, že poveternostná situácia prispeje k zvýrazneniu sprievodných javov v širšom okolí rafinérie,“ píše Slovnaft na svojom webe.

Dôležitá údržba

Cieľom generálnych revízií je vykonať inšpekciu technického stavu vybraných zariadení a zabezpečiť ich údržbu, prípadne opravu, ktorú nie je možné urobiť počas chodu zariadenia. „Generálne revízie sú zároveň príležitosťou na zavedenie nových projektov, ktoré prispejú k efektívnejšej, spoľahlivejšej a bezpečnej prevádzke rafinérie. Zároveň tiež budú minimalizovať negatívny vplyv na život obyvateľov okolitých mestských častí,“ informuje Slovnaft.

O vplyve prác na komfort obyvateľov bude spoločnosť Slovnaft priebežne informovať na stránke www.slovnaft.sk. K dispozícii je tiež 24 hodín denne infolinka na čísle 02/4055 8929 alebo e-mail: gr2019@slovnaft.sk.

Slovnaft
3
Galéria
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM