Ľuba Lesná Kultúra

Slovenská národná galéria: Bude sa rekonštruovať za milióny

Nad plánovanou rekonštrukciou Slovenskej národnej galérie (SNG) v Bratislave by mala prevziať stavebný dozor spoločnosť SGS Czech Republic z Prahy. Prihlásila sa do verejného obstarávania, ktoré na tento účel vyhlásilo Ministerstvo kultúry.

Ilustračný obrázok k článku Slovenská národná galéria:  Bude sa rekonštruovať za milióny
Zdroj: TASR

Jeho výsledok zverejnil vo vestníku Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Išlo o jediného záujemcu v súťaži. Hodnota tejto zákazky, ktorá bude trvať tri roky, je 649.800 eur s DPH.

Víťaz prác na rekonštrukciu nie je známy

Samotný víťaz na modernizáciu a dostavbu SNG ešte nie je známy. Ministerstvo vyhlásilo obstarávanie začiatkom januára tohto roka.

Odhadovaná cena zákazky je 48 miliónov eur s DPH. Práce by mali trvať tri roky. Ministerstvo má momentálne k dispozícii na rekonštrukciu 13.281.974 eur. Zvyšné peniaze plánuje čerpať v rokoch 2015 a 2016. Využiť na to chce aj zdroje z eurofondov a Nórskeho finančného mechanizmu.

Čo sa bude opravovať

Renovovať sa bude premostenie, knižnica, amfiteáter, administratívna budova, historická budova Vodných kasární, ktorá má štatút národnej kultúrnej pamiatky. Pribudne novostavba depozitárneho domu, obnoví sa nádvorie, hospodársky dvor, spojovacia ulička aj chodníky.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM