Martin Zvolensky Hokej

Slovanisti doma víťazne

V 5.kole hokejovej Slovnaft extraligy zavítali na belasý ľad Martinčania. S úmyslom vyhrať prišli posmelení dobrými výsledkami z predchádzajúcich ligových kôl. Motivácia bola o to väčšia, že chceli konečne prerušiť nepriaznivú sériu na bratislavskom

Nepresvedčivé výsledky belasých v posledných zápasoch, neprilákali do Ružinova veľa divákov. Aj keď oslabení o Kuľhu, Kántora a Turunena, začali Slovanisti aktívne, nepremenili však presilovku pri vylúčení Berana. Brániť neprišiel ani Martin, ale strelecká nemohúcnosť oboch mužstiev zo 4.kola pokračovala aj v piatom. Príležitosti mali Uram aj Galamboš(MHC) a za Slovan Richard Huna, či Lipiansky Dokonca hráči MHC nevyužili v závere 1.tretiny, ani 43– sekundovú presilovku o dvoch hráčov.
V druhej časti hry sa v bráne hostí predviedol Šimko, keď zlikvidoval streli Skokana aj Lipianskeho, ale na delovku Hujsu v 28. minúte už nestačil. Slovanisti sa dlho z vedenia netešili. Ani nie o minútu bolo vyrovnené, keď Drgoňovu strelu od modrej, tečeval Trokan. Rozhodca musel gól ešte konzultovať s videorozhodcom.
V záverečnom dejstve zavelil do útoku Richard Huna, no jeho delovku z kruhu Šimko s námahou zneškodnil. V 43. minúte si Drgoň takmer zrazil puk do vlastnej brány, ale spoluhráč v bráne, aj kus šťastia ho zachránili. Slovan využil v 45. minúte presilovú hru Lipianskym a bolo 2:1.O tri minúty sa v ďalšej presilovke presadil Hujsa a belasí viedli o dva góly. Domáci nedali Martinčanom vydýchnuť, Šimko v bráne hostí zneškodnil nájazd Richarda Hunu a o pár sekúnd neskôr mu pomohla horná žŕdka. Slovanisti nepoľavili a v 50. minúte Hujsa zavŕšil svoj hetrik na 4:1, ale nepovedal posledné slovo. Na 5:1 ešte zvýšil šesť minút pred koncom. Hráči MHC sa už nedokázali zmobilizovať, a tak inkasovali ešte raz, keď na konečných 6:1 upravil Vaic. Slovan momentálne stráca na vedúce Košice tri body, ale už v nedeľu hrá s Trenčínom.

Slovan Bratislava – MHC Mountfield Martin 6:1 (0:0, 1:1, 5:0)       Góly: 28. Hujsa (Kováčik), 45. Lipiansky (Frühauf), 48. Hujsa, 50. Hujsa (Štajnoch, Jendek), 54. Hujsa (Jendek), 57. Vaic (Rich. Huna, Hujsa) – 29. Trokan (Drgoň, Zeliska). Rozhodovali: Müllner – M. Novák, Bundil, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2255 divákov.

Slovan Bratislava:       Konrád – Kováčik, Bohunický, Frühauf, Janík, Štajnoch, Jendek – Skokan, Hujsa, Demel – Vaic, Lipiansky, Rich. Huna – Rób. Huna, Kapuš, Nedorost – Bakoš, Sloboda     **  MHC Mountfield Martin: **       Šimko – Hriňa, Novotný, Ďatelinka, Velebný, Matejka, Štrach, Drgoň, Brcko – Uram, Beran, Jabrocký – Themár, Markovič, Galamboš – Appel, Gálik, Mikula – Jonák, Zeliska, Trokan

** Miroslav Miklošovič (a­sistent tréner Slovana):**
„Prvé dve tretiny to bolo z našej strany veľmi upracované. Hráči boli pod tlakom, až príliš si uvedomovali, že musia vyhrať. Málo sme kombinovali, horšie korčuľovali a dostávali sa len do minima streleckých príležitostí. V prvých dvoch tretinách hráči bojovali so sebou, v poslednej však zvýšili tempo i tlak na súpera. Potiahli nás dve využité presilovky, potom to všetko z nás spadlo, ľahko sme korčuľovali a strieľali gól za gólom.“

**Július Pénzeš (tréner Martina): ** "Som sklamaný z výsledku. Najviac ma však sklamala hra, ktorú sme predviedli. Posledná tretina bola len dôsledkom nášho výkonu v prvých dvoch. Okrem brankára dnes asi nechcel žiaden iný hráč vyhrať. Vôľa hráčov bola slabá. Veľmi skoro sme sa uspokojili po dobrých výsledkoch, ďalej to takto nepôjde.