Tomáš Stupavský Futbal

Slovan vystužuje obranu. Do Bratislavy sa vracia Martin Dobrotka

Slovenský futbalový obranca Martin Dobrotka sa po dva a pol roku vracia do Slovana Bratislava. Na zmluve síce ešte chýba podpis, no s vedením "belasých" sa dohodol na spolupráci do leta 2017. Informáciu priniesol v piatok denník Šport.

Ilustračný obrázok k článku Slovan vystužuje obranu. Do Bratislavy sa vracia Martin Dobrotka
Zdroj: TASR

Dvadsaťdeväťročný Dobrotka sa do Bratislavy vrátil zo Slavie Praha, s ktorou nechcel predĺžiť kontrakt, čo avizoval už začiatkom decembra. „Cítil som, že nastal správny čas na zmenu. Ľudia v Slavii sa ku mne správali vždy korektne, ale pre zranenia nemôžem tento angažmán považovať za vydarený. Z Prahy a na klub si napriek tomu odnášam pekné spomienky,“ uviedol.

O jeho služby mal záujem aj škótsky Ross County, kde bol na skúške a pôsobí tam aj Filip Kiss, či tímy z Cypru, Číny a Poľska. Potom sa však ozval Slovan a Dobrotka sa rozhodol vrátiť do známeho prostredia.

„Rád sa do Slovana zase vraciam. Klub prechádza ťažkým obdobím, ale to ma svojím spôsobom priťahuje. Vo futbale i v živote je ťažké naučiť sa prekonávať prekážky. Komu sa to podarí, stáva sa silnejším. V Slovane som zažil už všetko, druhú ligu aj double. Budem sa snažiť pomôcť mužstvu vrátiť sa hore,“ uviedol pre denník Šport. Do Slovana sa vráti aj Kornel Saláta z hosťovania v Dunajskej Strede.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM