Futbal Šport

Slovan vedie o 19 bodov: O titule môže rozhodnúť v nedeľu na žilinskom štadióne

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú veľmi blízko k zisku deviatej majstrovskej trofeje v ére samostatnosti a prvej od sezóny 2013/2014.

Ilustračný obrázok k článku Slovan vedie o 19 bodov: O titule môže rozhodnúť v nedeľu na žilinskom štadióne
Zdroj: TASR

Po 3. kole nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige vedú o devätnásť bodov pred duom MŠK Žilina a FC DAC 1904 Dunajská Streda a práve na štadióne Žiliny môžu už v nedeľu 14. apríla oslavovať.

Zverenci Martina Ševelu si definitívne zabezpečia prvé miesto v tabuľke akýmkoľvek víťazstvom, ale aj remízou, ak Dunajská Streda o deň skôr nezdolá Sereď. Po nedeľnom domácom triumfe nad Michalovcami 4:1 sú naďalej bez prehry, popri 21 víťazstvách si pripísali štyri remízy. „Strelili sme štyri góly, dosiahli sme ďalšie víťazstvo, tešíme sa z neho a pôjdeme postupnými krokmi za naším cieľom,“ povedal Ševela.

Rozhodnutie o majstrovi už vo štvrtom z desiatich nadstavbových kôl by podľa trénera „belasých“ neznamenalo, že súťaž sa bude iba dohrávať: „Od spečatenia titulu nás delí jedno víťazstvo, ale chceme ísť ďalej, pretože máme pred sebou dlhodobejšie ciele, čo sa týka prípravy na leto a európske súťaže. Pokiaľ by sa nám podarilo zvíťaziť v nasledujúcom zápase, bolo by to výborné, ale nič sa tým nekončí, práve naopak. Bude priestor pre hráčov z lavičky, aby sa ukázali v ťažkých dueloch. Vždy je o čo hrať, aj v nedeľu sme chceli udržať čisté konto, ale súper nás potrestal. Chceme streliť čo najviac a inkasovať čo najmenej gólov spomedzi všetkých mužstiev. Menších cieľov máme dostatok, aby sme do každého súboja išli s motiváciou. Nič na tom nebudeme meniť.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Slovan má na dosah rekordný deviaty slovenský titul v roku, keď si pripoíma 100. výročie založenia klubu a keď otvoril nový štadión na Tehelnom poli. V nedeľu sa síce nezopakovala návšteva zo stretnutia s Dunajskou Stredou, ale atmosféra oslovila aj trénera hosťujúcich Michaloviec Antona Šoltisa: „Mužstvo na to nepripravíte, chlapci si musia prejsť tým kotlom, aby to zažili na vlastnej koži. Môžete rozprávať, ale treba to prežiť na trávniku, kde si nepočujú vlastného slova a musia sa spoľahnúť na seba. Do budúcna im to dá veľa, bodaj by sme mali viac takýchto zápasov.“

Zemplínčania stále bojujú aj v Slovnaft Cupe, na pôde fortunaligového lídra pomýšľali na body do záverečnej desaťminútovky riadneho hracieho času, v ktorej favorit pridal ďalšie dva góly. Ich výkon ocenil aj domáci kouč. „Zo strany súpera to bol veľmi korektný zápas, ľudia si prišli na svoje. Nie je náhoda, že Michalovce hrajú v hornej šestke. Sú na tom kombinačne veľmi dobre a opäť preukázali svoju kvalitu,“ dodal Ševela.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie