Slovan skresal trojgólové manko: Spod Zobora sa však vracia bez bodov, FOTO

Záver týždňa patril ďalšiemu kolu najvyššej hokejovej súťaže. Hráči bratislavského Slovana vycestovali pod Zobor.

Ilustračný obrázok k článku Slovan skresal trojgólové manko: Spod Zobora sa však vracia bez bodov, FOTO
30

Hokejisti Nitry zvíťazili v 39. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad Slovanom Bratislava 3:2. „Corgoni“ položili základ úspechu proti lídrovi tabuľky v úvodnom dejstve, ktoré vyhrali 3:0.

Nitru opäť podržal viacerými dôležitými zákrokmi brankár Libor Kašík, ktorý zaknihoval desiatu výhru v nitrianskom drese. „Belasí“ dokázali zápas zdramatizovať, avšak v záverečnej hre bez brankára už nevyrovnali.

Prečítajte si tiež

Najproduktívnejší hráč Nitry Jozef Baláž: „Víťazstvo nad Slovanom chutí vždy najlepšie. Je to malé derby, preto sme radi, že sme ich zdolali. Táto výhra sa veľmi cení. Dali sme tri rýchle góly, čo nám zdvihlo sebavedomie.“

Tréner Slovana Ján Pardavý: „Prvá tretina rozhodla zápas. Išli sme príliš skoro do oslabenia. Našou hlúpou chybou sme ponúkli Nitre presilovku 5 na 3, ktorú využila. V tej atmosfére sme neboli dostatočne pripravení, koncentrovaní, strácali sme veľa pukov. Druhá a tretia tretina bola z našej strany oveľa lepšia.“

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Baláž (Krivošík, Green), 9. Buncis (Knies), 11. Gill (Sýkora, Elmer) – 33. Pecararo (MacKenzie), 44. Beňo (Lipiansky). Rozhodovali: Stano, Krajčík – Hajnik, Tvrdoň, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3406 divákov.

Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Šiškov – Bajtek, Baláž, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Tvrdoň, Buncis, Čederle – Knies, Solenský, Lacka

Slovan: Hlavaj – Golian, MacKenzie, Maier, Kallen, Sersen, Gachulinec, Beňo, Šotek – Ščerbak, Harris, Pecararo – Takáč, Duke, Fominych – Zigo, Kytnár, Torok – Preisinger, Lipiansky, Kukumberg