Slovan sa ospravedlnil za nedostatky pri vystúpení kapely Tublatanka

Nedeľa na Slovensku patrila premiérovému zápasu na novom štadióne. Otvárací ceremoniál však poznačili problémy počas vystúpenia Tublatanky.

Zdroj: Dnes24.sk

Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava v utorok poskytol stanovisko k vystúpeniu speváka Maťa Ďurindu a skupiny Tublatanka na slávnostnom otvorení nového štadióna na Tehelnom poli, podľa ktorého interpreti doplatili na technickú chybu vo vysielaní, za ktorú nemohli.

Maťo Ďurinda a Tublatanka doplatili na technickú chybu, za ktorú nemohli

„Na slávnostnom otvorení nového štadióna vystúpila aj skupina Tublatanka, ktorá odohrala pieseň Dnes venovanú fanúšikom Slovana. Kým pre fanúšikov na štadióne bolo vystúpenie kultovej bratislavskej kapely skvelým zážitkom, divákom pri televíznych obrazovkách pokazila dojem technická chyba vo vysielaní, za ktorú sa divákom RTVS, Maťovi Ďurindovi a skupine Tublatanka ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie,“ informuje klub z hlavného mesta.

Slovan pokračuje vo svojom vyjadrení: „Skupina Tublatanka absolvovala svoje vystúpenie tesne pred úvodným výkopom stretnutia, a z tohto dôvodu nebolo technicky možné, aby vystúpila úplne naživo na hracej ploche. V televíznom prenose nebol dokonale synchronizovaný zvuk z reproduktorov umiestnených priamo pod strechou štadióna, vzdialených od členov skupiny približne 150 metrov. Takýto televízny prenos a jeho ozvučovanie sa na novom štadióne konal po prvý raz. Z tohto technického dôvodu hovorené slovo a spev Maťa Ďurindu nesynchronizovali s vysielaným obrazom a boli oneskorené kvôli časovému posunu zvuku zo vzdialených reproduktorov o viac ako jednu sekundu.“

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Internetom sa okamžite po vystúpení začali šíriť dohady. Čitatelia i médiá sa predbiehali v špekuláciách, ktoré sa zameriavali na playback či dokonca údajné vystúpenie pod vplyvom alkoholu. Organizátor však tieto špekulácie vyvracia: „Preto mnohé komentáre, ktoré závažne poškodzujú meno skupiny a predovšetkým lídra Maťa Ďurindu na sociálnych sieťach, rôznych serveroch, novinových portáloch atď., kde uvádzajú, že sa Maťo Ďurinda netrafil do podkladu piesne, že mohol byť pod vplyvom alkoholu, sú nepravdivé a zavádzajúce. Za technickú chybu v televíznom prenose skupina Tublatanka nijako nezodpovedá, svoje vystúpenie zvládla plne profesionálne, chyba bola zapríčinená druhou stranou, ktorá zabezpečovala technický prenos podujatia, za čo sa divákom RTVS, Maťovi Ďurindovi a skupine Tublatanka ospravedlňujeme a za pochopenie ďakujeme.“

Zdroj: TASR/Dnes24.sk