Rôzne

Výsledky volieb na fakulte informatiky sú neplatné

Výsledky volieb boli zverejnené na webe fakulty.

Ilustračný obrázok k článku Výsledky volieb na fakulte informatiky sú neplatné
Zdroj: TASR

Štvrtkové voľby do zamestnaneckej časti Akademického senátu Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na funkčné obdobie 2019 – 2023 sú neplatné.

Nesúlad v počte voličov

Na mimoriadnom piatkovom zasadnutí Predsedníctva AS STU sa členovia predsedníctva oboznámili s procesom štvrtkových (16. 1.) volieb a ich výsledkom. Volebná komisia po riadnom procese a ukončení volieb vyhlásila, že sú neplatné.

Dôvodom na neplatnosť je nesúlad počtu voličov vo volebnom zozname, ktorým bol vydaný hlasovací lístok, a počtu odovzdaných hlasovacích lístkov,“ uvádza sa v stanovisku zverejnenom na webe fakulty.

Do zamestnaneckej časti AS FIIT STU kandidovala pätica zamestnancov FIIT. Išlo o Jakuba Šimka z Ústavu informatiky, informačných systémov a softvérového inžinierstva FIIT, Pavla Čičáka, Petra Kapeca, Tibora Krajčoviča a Petra Pišteka (všetci z Ústavu počítačového inžinierstva a aplikovanej informatiky FIIT).

Ako uviedla Monika Karoliová z FIIT STU, počas štvrtka sa volili spolu traja senátori, jeden z ústavu informatiky, informačných systémov a softvérového inžinierstva a dvaja z ústavu počítačového inžinierstva a aplikovanej informatiky.

Exdekanka nekandidovala

Pôvodne mala do senátu kandidovať aj bývalá dekanka FIIT Mária Bieliková, ktorá pôsobí na Ústave informatiky, informačných systémov a softvérového inžinierstva FIIT.

Vedenie STU s ňou ukončilo pracovný pomer vo štvrtok 9. januára, následkom čoho vznikla petícia, ktorá vyzývala dekana FIIT Ivana Kotuliaka, aby okamžite jej výpoveď zrušil. V utorok (14. 1.) vznikla dohoda a Bieliková svoje miesto nestratila, no do senátu fakulty nekandidovala.

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie